Kopciuszek na Dzikim Zachodzie?

Dziś Dzień Dziecka, więc i na ekranach naszych kin nie mogło zabraknąć premierowych propozycji dla najmłodszych widzów.

Kadr z filmu "Kopciuszek. Inna Historia"   mat. prasowy Bajkowy Dziki Zachód
Kadr z filmu "Kopciuszek. Inna Historia"
Jedną z nich jest francusko-belgijska koprodukcja zatytułowana „Kopciuszek. Inna historia”. Ta animacja, którą obejrzeć można w 3D, jest próbą przeniesienia klasycznej baśniowej historii - znanej już nawet w starożytności - w realia… Dzikiego Zachodu.

Powstanie tej bajki, w której „wszystko jest trochę inne” zawdzięczamy Pascalowi Hérold – reżyserowi, producentowi i scenarzyście, który kilka lat temu był jednym z twórców „Prawdziwej historii Kota w Butach”. Jej tytułowy bohater bardziej przypominał karatekę niż muszkietera, nie dziwi więc fakt, że ekranowy Kopciuszek jest tym razem kowbojką o niezbyt wyszukanych manierach.

Księciem jest tu rosyjski arystokrata Włodzimierz, który żądny przygód przybywa na Dziki Zachód w towarzystwie swej matki – księżnej-hazardzistki. Ta zostanie porwana przez bandę małpich piratów. Na ich czele stoi chciwy i bezwzględny Barbazul, a przecież to nie jedyny szwarccharakter w tej historii. Wszak jest jeszcze macocha Kopciuszka – okrutna Felicyty, sprawująca rządy twardej ręki w typowym, westernowym miasteczku, z niewielką stacją kolejową i saloonem.

Na stację przybywa pociąg, na który oczywiście próbowano napaść, natomiast w saloonie raz po raz dochodzi do awantur i bijatyk. W jednej z nich Kopciuszek traci ząb, zaś książę deklaruje, że poślubi pannę do której… ów ząb należy.

Jak zapewnia Syrena Films – dystrybutor „Kopciuszka. Innej historii” - w dubbingu głosu postaciom „udzielili znani i lubiani aktorzy m.in. z teatru Roma w Warszawie, czy kanału telewizyjnego Disney Channel”. Więcej o filmie na jego oficjalnej stronie www.kopciuszekinnahistoria.pl

Kopciuszek Inna Historia Kopciuszek Inna Historia 3D - zwiastun PL

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  15°C Czwartek
  dzień
  15°C Czwartek
  wieczór
  12°C Piątek
  noc
  9°C Piątek
  rano
  wiecej »