Peres: Pokój jest wołaniem z nieba

Relacje chrześcijańsko-żydowskie są najlepsze od 2 tys. lat - uważa prezydent Izraela Schimon Peres.

Reklama

Podczas noworocznego spotkania ze zwierzchnikami Kościołów chrześcijańskich w Ziemi Świętej za najważniejsze uznał pokój z Palestyńczykami. "Pokój nie jest tylko życzeniem albo wołaniem z nieba. Musimy zdecydowanie, uczciwie i odważnie działać, aby go osiągnąć" - przytacza słowa Peresa agencja prasowa Jewish Telegraphic Agency.

Prezydent wykluczył możliwość negocjacji z islamskim ugrupowaniem Hamas. Uzasadniając wskazał, że organizacja ta odmawia uznania trzech pryncypiów pokojowego Kwartetu Bliskowschodniego tworzonego przez USA, Rosję, Unię Europejską i ONZ: odrzucenie terroryzmu, uznanie państwa Izrael oraz przyjęcie wcześniejszych pokojowych uzgodnień.

"Są władze palestyńskie, z którymi podpisaliśmy umowę i istnieje inna organizacja w Strefie Gazy, Hamas. Muszą zdecydować, czy chcą pokoju czy wojny, jakiego rodzaju relacji oczekują, czy chcą strzelać czy budować. Izrael nie ma żadnego interesu w tym, aby ktokolwiek cierpiał w Strefie Gazy" - powiedział prezydent. Wcześniej na spotkaniu z ambasadorami ponad 150 krajów akredytowanych w Izraelu nazwał prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa człowiekiem pokoju, co wywołało krytykę izraelskich kół rządowych.

Peres pochwalił bardzo dobre relacje chrześcijańsko-żydowskie. Wyraził swój wielki respekt dla papieża Benedykta XVI i przyznał, że zgadza się z nim w tym, że "pokój nie jest tylko doczesnym żądaniem, lecz niebiańską misją".

"Jeśli jest coś, co nas wszystkich w sposób jasny łączy to jest to modlitwa o pokój, nadzieja na pokój" - powiedział prezydent Izraela do zwierzchników Kościołów chrześcijańskich w Ziemi Świętej.

«« | « | 1 | » | »»
 • osiołek
  02.01.2013 11:51

   

  „Pokoj jest wołaniem z nieba”: pochwalny tytuł dla Peresa, kto to dał taki Ciekawe

  skoru tu czytam, cytuję:

  przytacza słowa Peresa agencja prasowa Jewish Telegraphic Agency. Musimy zdecydowanie, uczciwie i odważnie działać, aby go osiągnąć" - .wołaniem z nieba życzeniem albo "Pokój nie jest tylko

   

 • osiołek
  03.01.2013 20:11

  Napisałem całkiem inaczej, a pokazał sie ten "pokrecony" tekst, jak powyżej...

  zamieszczam faktyczny tekst jeszcze raz:

   

   

  Ciekawe, kto to dał taki pochwalny tytuł dla Peresa: „Pokoj jest wołaniem z nieba”

  skoru tu czytam, cytuję:

  "Pokój nie jest tylko życzeniem albo wołaniem z nieba. Musimy zdecydowanie, uczciwie i odważnie działać, aby go osiągnąć" - przytacza słowa Peresa agencja prasowa Jewish Telegraphic Agency. 

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -1°C Poniedziałek
  noc
  -2°C Poniedziałek
  rano
  1°C Poniedziałek
  dzień
  2°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »

  Reklama