Stolica Apostolska: za czy przeciw globalizacji?

Stolica Apostolska solidaryzuje się z katolickimi ruchami i stowarzyszeniami, które mają moralne zastrzeżenia do procesu globalizacji i występują z konkretnymi żądaniami w tej materii pod adresem uczestników zbliżającego się szczytu G-8 w Genui.

Reklama

Stolica Apostolska solidaryzuje się z katolickimi ruchami i stowarzyszeniami, które mają moralne zastrzeżenia do procesu globalizacji i występują z konkretnymi żądaniami w tej materii pod adresem uczestników zbliżającego się szczytu G-8 w Genui. Ich wiec w tamtejszym teatrze operowym San Carlo w sobotę 7 lipca oraz udział w nim arcybiskupa Genui kardynała Dionigiego Tettamanziego spotkały się z uznaniem przewodniczącego Papieskiej Rady “Iustitia et Pax” kardynała Franćoisa Xaviera Nguyen Van Thuana, czemu dał on wyraz w specjalnym liście.

Tłumacząc sens tej inicjatywy przed mikrofonami Radia Watykańskiego wietnamski kardynał kurialny przypomniał, że odwiedził wiele krajów Trzeciego Świata i widział rozczarowanie ich mieszkańców brakiem zainteresowania swym losem. Powiedział, że solidaryzuje się z młodymi katolikami zaangażowanymi w walce z głodem i ubóstwem na świecie.

Kardynał jest przekonany, że za kilka lat możni tego świata uświadomią sobie, iż upominający się o zainteresowanie położeniem tych narodów Papież miał rację. “Jestem realistą, nie pesymistą. Jeśli ludzkość żyje jak jedna wielka rodzina, globalizacja może przynieść wiele dobrego. Brałem kiedyś udział w dyskusji z Billem Gatesem i powiedziałem, że zgadzam się z nim, gdy mówi, że globalizacja to jedyne rozwiązanie problemu ubóstwa w tym tysiącleciu. Dodałem tylko, że pod warunkiem, iż będziemy ją realizować z poszanowaniem osoby ludzkiej” – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady “Iustitia et Pax”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-6°C Niedziela
noc
-8°C Niedziela
rano
-7°C Niedziela
dzień
-6°C Niedziela
wieczór
wiecej »

Reklama