Wspólna wartość lewicy i chrześcijaństwa?

Podczas dyskusji panelowej “Wartość dialogu – dialog wartości” 21 lipca w Warszawie przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiedział, że lewica i chrześcijaństwo mają wspólną wartość – ochronę godności człowieka. Zdaniem Millera, “myśl społeczna katolicyzmu i chrześcijaństwa oraz myśl programowa lewicy znajdują się bardzo blisko siebie”. Jako próbę wciągnięcia ludzi wierzących w działa

Reklama

Jako próbę wciągnięcia ludzi wierzących w działalność SLD ocenił minister sprawiedliwości Stanisław Iwanicki wypowiedzi Leszka Millera na temat katolicyzmu i lewicy podczas dyskusji panelowej “Wartość dialogu – dialog wartości”.

Podczas dyskusji 21 lipca w Warszawie przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiedział, że lewica i chrześcijaństwo mają wspólną wartość – ochronę godności człowieka. Zdaniem Millera, “myśl społeczna katolicyzmu i chrześcijaństwa oraz myśl programowa lewicy znajdują się bardzo blisko siebie”.

Następnego dnia minister sprawiedliwości Stanisław Iwanicki w rozmowie z radomskim Radiem Ave skomentował tę wypowiedź jako element kampanii wyborczej i “próbę wciągnięcia ludzi wiary w działalność SLD”. Zauważył, że opinia Millera służyła pozyskaniu tych, którzy ze względów światopoglądowych nigdy nie głosowali na SLD. “To nic innego, jak tylko wielka manipulacja – ocenił. – Albo przyjmuje się wszystkie zasady wiary jako aksjomat, albo ich się wcale nie przyjmuje. Ktoś, kto chciałby weryfikować dekalog, popełniłby błąd, więcej nawet – grzech, wobec Tego, w którego wierzy”.

“Z Bogiem się nie handluje, nawet powołując się na godność człowieka” – mówił dalej szef resortu sprawiedliwości. Wyraził wątpliwość, czy większość SLD zgadza się z zasadami życia publicznego opartymi na wierze. “Dlaczego w mediach związanych z SLD widać wciąż napastliwy i nie mieszczący się w żadnych regułach kultury atak na ludzi Kościoła?” – argumentował minister. “Jak można mówić o obronie godności człowieka, jeśli jednocześnie głosuje się za aborcją i pornografią?” – pytał retorycznie minister sprawiedliwości.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-2°C Piątek
noc
-4°C Piątek
rano
-1°C Piątek
dzień
-1°C Piątek
wieczór
wiecej »

Reklama