Kuala Lumpur: spotkanie muzułmanów i chrześcijan

Dialog na rzecz pokoju i harmonii był tematem czwartych **Spotkań Wiary w Działaniu Społecznym**, jakie w tych dniach odbyły się w stolicy Malezji Kuala Lumpur z inicjatywy Biura ds. Rozwoju Ludzkiego Federacji Konferencji Episkopatów Azji.

Reklama

Dialog na rzecz pokoju i harmonii był tematem czwartych Spotkań Wiary w Działaniu Społecznym, jakie w tych dniach odbyły się w stolicy Malezji Kuala Lumpur z inicjatywy Biura ds. Rozwoju Ludzkiego Federacji Konferencji Episkopatów Azji.

Zdaniem uczestników poprawa warunków socjalnych oraz większa wzajemna otwartość na odmienne doświadczenia religijne mogą pomóc w tworzeniu atmosfery harmonii religijnej i współpracy między muzułmanami a chrześcijanami w Azji.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Indii, Indonezji, Malezji, Filipin i Tajlandii, w tym kilkadziesiąt osób duchownych. W czasie dyskusji podkreślono szczególną rolę czynników socjalnych, które determinują zachowania agresywne. “Tam gdzie przeważają ubóstwo, niesprawiedliwość i łamanie praw człowieka, tam przemoc wydaje się normalnym sposobem zachowania” – stwierdził filipiński biskup Dinualdo Gutierrez i dodał, że “jeszcze gorzej, gdy nędza dotyka jakąś określoną grupę religijną czy etniczną, dodatkowo motywując konflikt”.

W czasie spotkania zauważono niewystarczalność dotychczasowych inicjatyw Kościoła na rzecz dialogu z muzułmanami. Tymczasem, zdaniem hinduskiego biskupa Leona Tharmaraja, warunki do takiej współpracy istnieją, i to nie tylko w dziedzinie społecznej, ale także na płaszczyźnie wartości duchowych i moralnych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-8°C Niedziela
wieczór
-9°C Poniedziałek
noc
-10°C Poniedziałek
rano
-8°C Poniedziałek
dzień
wiecej »

Reklama