USA: biskupi wzywają do modlitw za ofiary terroryzmu

![][1]Biskup diecezji Arlington, na której terenie znajduje się Pentagon – Paul S. Loverde wezwał 11 września wszystkich do modlitw o “położenie kresu szaleństwu terroryzmu i przemocy”. Dodał, że tak jak cały naród jest wstrząśnięty wskutek aktów terroru, do jakich doszło w nowojorskim Ośrodku Światowego Handlu i w Pentagonie. [1]: zdjecia/terroryzm20.jpg

Reklama

Biskup diecezji Arlington, na której terenie znajduje się Pentagon – Paul S. Loverde wezwał 11 września wszystkich do modlitw o “położenie kresu szaleństwu terroryzmu i przemocy”. Dodał, że tak jak cały naród jest wstrząśnięty wskutek aktów terroru, do jakich doszło w nowojorskim Ośrodku Światowego Handlu i w Pentagonie.

Arcybiskup Waszyngtonu kard. Theodore E. McCarrick zaapelował o modlitwy i odłożył inne zajęcia, aby odprawić w południe błagalną Mszę św. w narodowym sanktuarium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w stolicy. Podobne Msze zapowiedzieli biskupi w całym kraju.

“Dzisiaj przeżywamy czarne godziny” – powiedział biskup diecezji Columbus James A. Griffin. Dodał, że Kościół potępia te akty przemocy. Wezwał ludzi do modlitw za wszystkie ofiary i ich rodziny oraz za tych wszystkich, którzy próbują ratować ludzi w gruzach.

Jeden z urzędników finansowych na Wall Street – Steven Schiraldi opowiadał przez telefon mediom wkrótce po drugim uderzeniu samolotu w siedzibę Ośrodka, że widzi, jak “drugi samolot leci wprost w moje okno”. W tym momencie rozmowa się urwała, ale po chwili powiedział: “Teraz muszę iść, gdyż wszystkich nas ewakuują z budynku”. “Panuje tu zupełny chaos” – zdążył jeszcze dodać.

W Waszyngtonie 28-letni pracownik państwowy Garfield Dixon z miasta Takoma Park w stanie Maryland powiedział dziennikarzom, że był na Kapitolu, gdy usłyszał wielki huk. “Ludzie byli poruszeni. Zaczęła się panika. Pobiegłem do Union Station [linia kolejki podmiejskiej w Waszyngtonie – KAI] i wtedy powiedziano nam, że wszystko jest zamknięte” – mówił z wielkim przerażeniem w głosie.

Richard Poole z Denver, który w chwili przymusowej ewakuacji oczekiwał na spotkanie na Kapitolu, powiedział: “Około godziny 9.15 rano jakaś kobieta powiedziała nam, że samolot uderzył w World Trade Center w Nowym Jorku. I wtedy usłyszeliśmy wybuch około 9.30, jakby samolot uderzył w Pentagon za rzeką”. O 9.40 jakaś kobieta przyszła na spotkanie i powiedziała: “Nie chcę was straszyć. Nie panikujcie, ale musimy natychmiast opuścić ten budynek” – opowiadał dalej Poole. Dodał, że na korytarzach Kapitolu panował nieprawdopodobny chaos, “istne pandemonium”.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
0°C Niedziela
dzień
1°C Niedziela
wieczór
-1°C Poniedziałek
noc
-2°C Poniedziałek
rano
wiecej »

Reklama