Konferencja Biskupów USA: to dzień narodowej tragedii

W opublikowanym we wtorek oświadczeniu Konferencja Biskupów USA nazwała dzień 11 września „dniem narodowej tragedii.” W liście biskupi zapewnili o swojej modlitwie za ofiary zamachów i ich rodziny. Wyrazili także pełne poparcie dla prezydenta Georga Busha i władz państwowych. Biskupi zapewnili, że modlą się za sprawców zamachów terrorystycznych, „których nienawiść stała się tak wielka, że byli w s

Reklama

W oświadczeniu czytamy:

To jest dzień narodowej tragedii. Wprawdzie nie znamy jeszcze jej całkowitych rozmiarów, ale opłakujemy tych którzy stracili życie, modlimy się za ich zbawienie i za ich rodziny.

Modlimy się za tych którzy przetrwali, aby wiedzieli, że Bóg ich nie opuścił w cierpieniu. Modlimy się za tych którzy uczestniczą w akcji ratunkowej i tych, którzy pomagają rannym, aby Bóg dał im siłę w ich bohaterskiej a jednocześnie bardzo przygnębiającej pracy. Modlimy się za nasze społeczeństwo, aby wspierało się nawzajem w najbliższych dniach, kiedy to uświadomimy sobie w pełni rozmiar tego co się wydarzyło.

Wyrażamy nasze poparcie dla Prezydenta i przywódców władz krajowych i samorządów lokalnych, na których spadł ciężar konsekwencji tych tragicznych wydarzeń. Nasze modlitwy w ich intencji mają specjalny wymiar.

Jeżeli, a na to wszystko wskazuje, tragedia ta była wynikiem aktu terroru, to modlimy się za tych których nienawiść stała się tak wielka, że byli w stanie dokonać zbrodni przeciwko ludzkości. Niech zrozumieją wreszcie, że taki gwałt nie jest dochodzeniem sprawiedliwości, ale źródłem jeszcze większej niesprawiedliwości.

W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę będziemy składać hołd Matce Bożej Bolesnej. To są najlepsze dni dla katolików, aby zastanowić się nad tym, jak nosimy na swoich barkach krzyż i jak podążamy za Panem.

Zwracamy się do wszystkich, aby nie tracili wiary w Boga i nie ulegli pokusie nienawiści, która przecież była źródłem tej tragedii. Nie pozwólmy uwikłać się w etniczne, religijne czy narodowościowe stereotypy, jakimi kieruje się wielu terrorystów w swoich irracjonalnych działaniach. Jako Konferencja Biskupów Katolickich USA, jednoczymy się w modlitwie do Boga, wyrażając ją w słowach Psalmu:

“W Tobie, Panie moja ucieczka,

niech nie doznam wstydu na wieki;

wyrwij mnie i wyzwól w Twej sprawiedliwości,

nakłoń ku mnie swe ucho i ocal mnie!

Bądź mi skałą schronienia

i zamkiem warownym, aby mnie ocalić,

boś Ty opoką moją i twierdzą.

Boże mój, wyrwij mnie z rąk niegodziwca,

od pięści złoczyńcy i ciemiężyciela... (Psalm 71)

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
-3°C Środa
rano
0°C Środa
dzień
1°C Środa
wieczór
-1°C Czwartek
noc
wiecej »

Reklama