Światowa Rada Kościołów: gorąco modlimy się, aby był to koniec terroru

![][1]Wyrazy głębokiej i serdecznej solidarności i sympatii przekazała narodowi, Kościołom i organizacjom religijnym Stanów Zjednoczonych oraz prezydentowi i innym przywódcom tego kraju Światowa Rada Kościołów (ŚRK). „Modlimy się za tych, którzy pełnią służbę ratunkową, za przywódców waszego narodu. Niech Bóg dam im odwagę i mądrość w tej strasznej godzinie. Gor [1]: zdjecia/oikumene.gif

Reklama

Wyrazy głębokiej i serdecznej solidarności i sympatii przekazała narodowi, Kościołom i organizacjom religijnym Stanów Zjednoczonych oraz prezydentowi i innym przywódcom tego kraju Światowa Rada Kościołów (ŚRK). „Modlimy się za tych, którzy pełnią służbę ratunkową, za przywódców waszego narodu. Niech Bóg dam im odwagę i mądrość w tej strasznej godzinie. Gorąco modlimy się, aby był to koniec terroru i błagamy, aby jego sprawcy wyrzekli się na przyszłość wszelkich podobnych, nieludzkich aktów” – napisał sekretarz generalny ŚRK pastor dr Konrad Raiser.

W specjalnym oświadczeniu dr Raiser zapewnił, że wierni Kościołów należących do Rady modlą się za wszystkich mieszkańców USA, a zwłaszcza za ofiary tragedii, ich rodziny i bliskich. Dokument powstał na prośbę uczestników trwającego obecnie w Genewie posiedzenia Komitetu Wykonawczego ŚRK oraz w imieniu wszystkich Kościołów członkowskich – podkreślił dr Raiser.

Światowa Rada Kościołów powstała w 1948 r. jako wspólnota wyznań chrześcijańskich różnych nurtów: protestanckiego, prawosławnego, anglikańskiego i starokatolickiego. Obecnie skupia ona 342 Kościoły z ponad stu krajów, liczących łącznie ponad 400 mln wiernych. Kościół katolicki nie jest członkiem Rady, ale blisko z nią współpracuje w wielu dziedzinach, m.in. teologicznej i społecznej. Sekretarzem generalnym ŚRK, który na co dzień kieruje jej pracami, jest obecnie niemiecki pastor luterański dr Konrad Raiser, a moderatorem (przewodniczącym) Komitetu Wykonawczego, zbierającego się średnio raz w roku – ormiański katolikos-patriarcha Cylicji Aram Kesziszian.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
1°C Poniedziałek
wieczór
-1°C Wtorek
noc
-1°C Wtorek
rano
0°C Wtorek
dzień
wiecej »

Reklama