Prezydent Bush: Oblicze terroru nie wypływa z prawdziwej wiary islamu

![][1]- Oblicze terroru nie wypływa z prawdziwej wiary islamu – powiedział 17 września prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush do przywódców muzułmańskich w Waszyngtonie. Celem tego spotkania w Centrum Islamskim było zapewnienie amerykańskich muzułmanów, że władze nie będą tolerowały aktów agresji przeciwko nim. [1]: zdjecia/news/bush_prezydent.gif

Reklama

Oblicze terroru nie wypływa z prawdziwej wiary islamu – powiedział 17 września prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush do przywódców muzułmańskich w Waszyngtonie. Celem tego spotkania w Centrum Islamskim było zapewnienie amerykańskich muzułmanów, że władze nie będą tolerowały aktów agresji przeciwko nim.

„Akty przemocy przeciwko niewinnym, jakie dotknęły nas dotkliwie we wtorek, łamią podstawowe kanony wiary Islamu. I niezmierne ważne jest, aby wszyscy Amerykanie to zrozumieli” – podkreślił prezydent.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele prawie wszystkich organizacji muzułmańskich działających w Stanach Zjednoczonych. Wyrazili oni swoje zaniepokojenie szerzącej się obecnie w USA falą niechęci i wrogości do Amerykanów pochodzenia arabskiego. Bush stwierdził, że również jego niepokoją takie fakty jak ukrywanie się muzułmanów, zamknięte sklepy, stacje benzynowe i puste miejsca pracy, które do tej pory zajmowali wyznawcy tej wiary.

„W Ameryce mieszkają miliony muzułmanów, którzy wnoszą bardzo wiele w rozwój kraju. Są to lekarze, prawnicy, profesorowie, żołnierze, przedsiębiorcy, sklepikarze, matki i ojcowie. I powinni oni być traktowani z szacunkiem. W tej chwili, kiedy targają nami złość i emocje, my, Amerykanie, powinniśmy traktować się ze wzajemnym szacunkiem” – apelował prezydent. Jego wystąpienie zebrani przyjęli owacyjnymi oklaskami.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
2°C Piątek
noc
0°C Piątek
rano
5°C Piątek
dzień
5°C Piątek
wieczór
wiecej »

Reklama