Festiwal włóczykijów

Około 120 podróżników pokaże w Gryfinie (Zachodniopomorskie) filmy i zdjęcia oraz podzieli się wspomnieniami z wypraw podczas 7. Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij" - poinformował organizator imprezy Przemysław Lewandowski.

Reklama

Festiwal, który zacznie się 21 lutego, potrwa 11 dni.

7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij", jeden z największych zlotów podróżniczych w Polsce, odbędzie się także w innych miejscowościach w regionie, również po stronie niemieckiej.

"Na włóczykijowych scenach przetną się szlaki reportażystów, alpinistów, miłośników sportów ekstremalnych, podróżujących filmowców, regionalistów, autostopowiczów" - powiedział Lewandowski.

Do Gryfina ma przyjechać Piotr Kuryło - polski maratończyk i ultra-maratończyk, który przebiegł wokół kuli ziemskiej przez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, łącznie ok. 20 tys. km. Swój wyczyn opisał w książce "Ostatni maraton".

Doktor fizyki Magdalena Skopek opowie m.in. o swojej podróży do północnosyberyjskiej tundry, gdzie poznawała zwyczaje Nieńców - oddalonego od cywilizacji, koczowniczego ludu trudniącego się polowaniem i hodowlą reniferów. Skopek jest autorką książki "Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi".

W ramach festiwalu zaplanowano projekcje filmów podróżniczych. Odbędą się także koncerty - zagrają m.in. grupy: Dezerter, UL/KR, Hanimal, Przytuła & Kruk, Drekoty, L.A.S.

Podczas imprezy organizowane są wycieczki po regionie, a także zaliczany do Pucharu Polski, ekstremalny rajd na orientację "Włóczykij Trip Extreme". Zawodnicy tradycyjnie rywalizować będą na dwóch dystansach: 50 i 100 km.

Miłośnicy kulinariów będą mieli okazję uczestniczyć w degustacjach kuchni litewskiej i tajskiej. Będzie też specjalna degustacja potraw przyrządzonych z owadów.

Nowościami tegorocznej edycji festiwalu będzie odbywający się równolegle w kilku szkołach "Mały Włóczykij", adresowany do dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
1°C Środa
wieczór
-1°C Czwartek
noc
-2°C Czwartek
rano
4°C Czwartek
dzień
wiecej »

Reklama