Palestyńczycy do pustelni?

Mimo ciągłej niepewności, czy i ilu z trzynastu wydalonych z Betlejem bojowników palestyńskich trafi do Włoch, w prasie pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego miejsca pobytu. Jak twierdzi "Corriere della Sera", mogliby się oni zatrzymać w tzw. Valle Santa, świętej dolinie w pobliżu Rieti w Lacjum, gdzie znajdują się cztery pustelnie franciszkańskie. Watykan miał już w tej sprawie konta

Mimo ciągłej niepewności, czy i ilu z trzynastu wydalonych z Betlejem bojowników palestyńskich trafi do Włoch, w prasie pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego miejsca pobytu. Jak twierdzi "Corriere della Sera", mogliby się oni zatrzymać w tzw. Valle Santa, świętej dolinie w pobliżu Rieti w Lacjum, gdzie znajdują się cztery pustelnie franciszkańskie. Watykan miał już w tej sprawie kontaktować się z Nazareno Figorilli, założycielem "forum dialogu międzyreligijnego" Civilta' dell'Amore, którego poproszono, by się zorientował na miejscu co do możliwości umieszczenia Palestyńczyków w którejś ze wspólnot zakonnych.

Przełożony jednej z nich, ojciec Aldo La Neve, oświadczył: - Jesteśmy otwarci dla wszystkich, nawet dla Bin Ladena. Dodał jednak, że jak dotąd nikt się z nim nie kontaktował.

Zapytany, czy przyjmie u siebie banitów z Palestyny, jeden z mnichów przebywających w pustelni "Fonte Colombo" odparł: - Jak tylko się ktoś pojawi, ja odchodzę. Przypomniał, że czasowa obecność w jednej ze wspólnot franciszkańskich skazanego na dożywocie Ericha Priebke, kata żydowskiej ludności Rzymu w czasie niemieckiej okupacji, naraziła braci na niemiłe komentarze i zburzyła ich spokój. - Oprócz tego mamy tu nowicjuszy, byłoby to więc jak połączenie dyskoteki ze szpitalem - zauważył pustelnik.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
20°C Środa
noc
17°C Środa
rano
24°C Środa
dzień
25°C Środa
wieczór
wiecej »