Palestyńczycy do pustelni?

Mimo ciągłej niepewności, czy i ilu z trzynastu wydalonych z Betlejem bojowników palestyńskich trafi do Włoch, w prasie pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego miejsca pobytu. Jak twierdzi "Corriere della Sera", mogliby się oni zatrzymać w tzw. Valle Santa, świętej dolinie w pobliżu Rieti w Lacjum, gdzie znajdują się cztery pustelnie franciszkańskie. Watykan miał już w tej sprawie konta

Reklama

Mimo ciągłej niepewności, czy i ilu z trzynastu wydalonych z Betlejem bojowników palestyńskich trafi do Włoch, w prasie pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego miejsca pobytu. Jak twierdzi "Corriere della Sera", mogliby się oni zatrzymać w tzw. Valle Santa, świętej dolinie w pobliżu Rieti w Lacjum, gdzie znajdują się cztery pustelnie franciszkańskie. Watykan miał już w tej sprawie kontaktować się z Nazareno Figorilli, założycielem "forum dialogu międzyreligijnego" Civilta' dell'Amore, którego poproszono, by się zorientował na miejscu co do możliwości umieszczenia Palestyńczyków w którejś ze wspólnot zakonnych.

Przełożony jednej z nich, ojciec Aldo La Neve, oświadczył: - Jesteśmy otwarci dla wszystkich, nawet dla Bin Ladena. Dodał jednak, że jak dotąd nikt się z nim nie kontaktował.

Zapytany, czy przyjmie u siebie banitów z Palestyny, jeden z mnichów przebywających w pustelni "Fonte Colombo" odparł: - Jak tylko się ktoś pojawi, ja odchodzę. Przypomniał, że czasowa obecność w jednej ze wspólnot franciszkańskich skazanego na dożywocie Ericha Priebke, kata żydowskiej ludności Rzymu w czasie niemieckiej okupacji, naraziła braci na niemiłe komentarze i zburzyła ich spokój. - Oprócz tego mamy tu nowicjuszy, byłoby to więc jak połączenie dyskoteki ze szpitalem - zauważył pustelnik.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-1°C Poniedziałek
noc
-2°C Poniedziałek
rano
1°C Poniedziałek
dzień
2°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »

Reklama