Nie pomijać!

Zdaniem Jana Pawła II, w Europie nie można pomijać dziedzictwa chrześcijańskiego. Papież przypomniał o tym w przesłaniu do uczestników zjazdu Kościelnego Ruchu Zaangażowania Kulturalnego. W Europie - napisał Ojciec Święty - nie można trwonić ani pomijać chrześcijańskiego dziedzictwa cywilizacji, które wniosło tak wielki wkład w obronę wartości demokracji, wolności i solidarności między narodami na

Reklama

Zdaniem Jana Pawła II, w Europie nie można pomijać dziedzictwa chrześcijańskiego. Papież przypomniał o tym w przesłaniu do uczestników zjazdu Kościelnego Ruchu Zaangażowania Kulturalnego. W Europie - napisał Ojciec Święty - nie można trwonić ani pomijać chrześcijańskiego dziedzictwa cywilizacji, które wniosło tak wielki wkład w obronę wartości demokracji, wolności i solidarności między narodami naszego kontynentu.

W dokumencie Papież zwraca uwagę, że "Kościół nie redukuje nigdy wiary do samej tylko kultury", "stara się jednak nadać życiu wiary wartość kulturalną, by inspirowała ona całe życie prywatne i publiczne jako rzeczywistość narodowa i międzynarodowa".

"Dobrze wiecie, z jakim zainteresowaniem Stolica Apostolska śledzi prace Konwentu Europejskiego" - napisał Ojciec Święty i dodał : "Ja sam miałem okazję wyrazić ubolewanie nad brakiem odniesienia do wartości chrześcijańskich i religijnych przy redagowaniu Karty Praw Fundamentalnych".

Papież wyraził nadzieję, że również Kościelny Ruch Zaangażowania Kulturalnego zabiegać będzie, by nie pomijano czynnika religijnego, który w ciągu wieków wpływał na formowanie się instytucji europejskich

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-8°C Niedziela
wieczór
-8°C Poniedziałek
noc
-9°C Poniedziałek
rano
-8°C Poniedziałek
dzień
wiecej »

Reklama