Kenia: Sąd zajmie się legalnością ukrzyżowania Chrystusa

Kenijski sąd odroczył rozpatrywanie wniosku grupy chrześcijan, którzy chcą, aby skazanie Jezusa Chrystusa na śmierć zostało uznane za "nieważne i niebyłe", zaś jego ukrzyżowanie za "nielegalne". Sędzia Joyce Aluoch uznał, że sprawa nie jest pilna i można się nią zająć po sądowych wakacjach.

Reklama

Chrześcijańska wspólnota Friends of Jesus (Przyjaciele Jezusa) chciała, by jej wniosek został rozpatrzony w trybie pilnym. "Oczekujemy potwierdzenia, że Jezus nie był przestępcą" - oświadczył reprezentujący wspólnotę adwokat Michael Chemwok. Domaga się ona uznania procesu Chrystusa za nieważny i niebyły, gdyż jego oskarżyciele naruszyli ówczesne prawo, a sam proces był sfałszowany - wyjaśniła rzeczniczka sądu Dola Indindis. Dlatego, jak wyjaśnia inny adwokat grupy Humprey Odanga, zarówno "proces Jezusa, «króla żydowskiego», za «bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu», a następnie jego skazanie i ukrzyżowanie powinny zostać naprawione". Zdaniem adwokata ukrzyżowanie było w prawie rzymskim tamtych czasów karą za kradzież, zdradę, gwałt i znieważenie cesarza. Tymczasem Chrystus był oskarżony o bluźnierstwo przez żydowski Sanhedryn. Jednak król Herod go uwolnił, zaś prokurator Judei Poncjusz Piłat, do którego oskarżyciele zaprowadzili Jezusa, odesłał Go z powrotem przed Sanhedryn, umywając ręce. "Na mocy jakiego prawa Jezus został skazany? Rzymianie nie uważali Go za winnego jakiejkolwiek zbrodni lub przestępstwa. Sanhedryn zaś nie miał kompetencji, by Go ukrzyżować" - podkreśla Odanga. Kenijscy prawnicy są zdania, że sprawa mogła być wniesiona na wokandę przez Przyjaciół Jezusa. Wskazują jednak, że jest ona przedawniona, gdyż dotyczy faktów sprzed niemal 2000 lat.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław M.
  01.09.2007 17:36
  KAI nie zauważyła chyba, że już 1 września. Po wakacjach. Ogórki się skończyły. Klapy na studzienki, rewizja nadzwyczajna sprawy Chrystusa. Ciekawe ile jeszcze takich ciekawostek ma w zanadrzu Agencja Katolicka?

  To jakaś konkurencja z Gazetą Wyborczą? A może ktoś ogłosił konkurs na najgłupszy njus?
  Hmm...
 • Katarzyna
  01.09.2007 22:10
  Świat zwariował czy ja już straciłam zdolność rozumienia czegokolwiek? A może pora umierać? A swoją drogą, żeby taką informację wyszperać...
  Premia u szefa murowana :(
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -3°C Niedziela
  dzień
  -2°C Niedziela
  wieczór
  -4°C Poniedziałek
  noc
  -5°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »

  Reklama