Komunikat w sprawie wypowiedzi kard. Dziwisza

Kardynał Stanisław Dziwisz otacza szczególną troską wszystkich słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam - czytamy w oświedczeniu rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Roberta Nęcka przesłąnym redakcji portalu Wiara.pl

Reklama

Kraków, 4 września 2007 roku KOMUNIKAT Kardynał Stanisław Dziwisz zapoznał się z komentarzami dotyczącymi jego wystąpienia ściśle związanego z obradami Konferencji Episkopatu Polski z dnia 25 sierpnia 2007 roku. Jego słowa skierowane wówczas do biskupów były podyktowane kontekstem ważnej dyskusji na temat przyszłości Kościoła w Polsce i troską o przestrzeganie zasady jedności wspólnoty kościelnej. Ks. Kardynał otacza szczególną troską wszystkich słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam, którym jest wdzięczny za pamięć w czasie trwania pontyfikatu Sługi Bożego Jana Pawła II, a w chwili obecnej za modlitwy w intencji wyniesienia go do chwały ołtarzy. Metropolita krakowski oddaje Bogu sprawy naszej Ojczyzny i wszystkich naszych Rodaków. Ks. dr Robert Nęcek Rzecznik Prasowy Archidiecezji Krakowskiej

«« | « | 1 | » | »»
 • ks. Mieczysław
  04.09.2007 21:55
  kar. Dziwisz powiedział głupoty, a teraz, równie głupio sie tłumaczy - widać, że nie zna realiów Kościoła w Polsce, a nadto widać wyraźne działanie pod PO, której wylęgarnia jest w Krakowie.
 • Piotrek G
  04.09.2007 21:37
  Droga p. Krystyno.
  Mogę prosić o podanie fragmentów z powyższego oświadczenia, w których jest mowa o docenianiu pracy o.Rydzyka itp? Ja znalazłem tylko informację o "szczególnej trosce o słuchaczy" co, w kontekście opublikowanego przez TP tekstu przemówienia, świadczy o czymś zupełnie innym. Przynajmniej dla "normalnie czytających"...
  Myślę, że w skoro w tak krótkiej publikacji potrafią Państwo-słuchacze znaleźc to, czego Państwo oczekuja, mimo że wcale tego tam nie ma, to trudno się dziwić, że nie są Państwo w stanie dostrzec nienawiści i zupełnie niechrześcijańskiej wersji polityki na antenie radia.
  Dzięki Bogu za biskupów, którzy potrafią dostrzec ten problem i stanąć z nim twarzą w twarz, bo na tym etapie już naprawdę mnóstwo odwagi trzeba do tego.

  Pozdrawiam i modlę się o sensowne rozwiązanie tej smutnej sprawy.
 • Krystyna
  05.09.2007 08:36
  Widzę ,że nawet podszywają się tu pod ksieży i chcą zaszkodzić jeszcze bardziej kard. Dziwiszowi i kościołowi .Kard. Dziwisz na szczęście potrafi zauważyć cały fałsz tych , którzy pod różnymi płaszczykami się wdzierają w życie kościola .Jaki to katolik ,który ciągle opluwa księży ,biskupów ...A pan panie Piotrze, proszę się pomodlić za siebie i prosić Ducha św.o rozeznanie tego co dobre ,a co złe.,bo pan chciałby widzieć tylko zło i to nie tylko u o. Rydzyka, i ale u kard. Dziwisza .Więc trochę miłości dla drugiego przydało by się.Tu nie tkwi problem w Radiu Maryja ,czy też w o. Rydzyku ,ale w zajadłości ludzkich serc ,którzy najchętniej by ukrzyżowali na żywca tego ,który jest im niewygodny .Najpierw uderzmy się sami w pierś,czy może moje słowa kiedyś komu bardziej nie zaszkodziły.
 • Jacek
  05.09.2007 09:12
  W komentarzu Księdza Mieczysława jeszcze dobitniej widać jaka jedność jest w naszym Kościele. Zapewne Ksiądz Mieczysław w swojej parafii organizuje wiele nabożeństw poświęconych JPII, wiele razy w swoich homiliach powołuje się na JPII jednak by zastanowić się nad wypowiedzią i wyciągnięciu odpowiednich wniosków człowieka który prawie całe swoje życie spędził przy JPII sprowadza do stwierdzenia - głupoty! Żenujące.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -2°C Niedziela
  wieczór
  -4°C Poniedziałek
  noc
  -5°C Poniedziałek
  rano
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »

  Reklama