Wielka Brytania: Bp Williamson będzie się bronił przed możliwą ekstradycją

Bp Richard Williamson będzie bronił się wszystkimi dostępnymi przez prawo środkami przed zapowiedzianą przez niemieckie władze próbą jego ekstradycji z Wielkiej Brytanii - zapowiedział adwokat duchownego, Kevin Lowry-Mullins.

W ubiegłym tygodniu Brigitte Zypries, niemiecka minister sprawiedliwości, poinformowała o tym, że rząd rozważa wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) wobec biskupa, który publicznie zanegował istnienie komór gazowych. Dokument taki miałby umożliwić aresztowanie lefebrysty w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. Reprezentujący bp Wiliamsona adwokat zapowiedział, że w przypadku wydania ENA będzie próbował nie dopuścić do tego, by w ramach międzynarodowych zobowiązań Wielka Brytania aresztowała i przekazała władzom niemieckim duchownego z Bractwa św. Piusa X. W tej sprawie prawnik odwoływać się zamierza nawet do najwyższej brytyjskiej instancji sadowej, Izby Lordów – donosi brytyjski „Sunday Telegraph” W Wielkiej Brytanii, gdzie przebywa bp Williamson po tym jak został zmuszony do opuszczenia Argentyny, negowanie Holokaustu nie jest karalne. Lowry-Mullins prowadził już sprawę Fredericka Tobena, australijskiego naukowca zatrzymanego ubiegłym roku w Londynie z powodu oskarżeń o negowanie Szoah. W tym przypadku podstawą zatrzymania był wniosek niemieckiego sądu o ekstradycję. Toben opuścił areszt po tym jak strona niemiecka wycofała roszczenia, a brytyjski sąd najwyższy uznał ENA za niekompletny. W minionym tygodniu również Komisja Europejska ostrzegła bp Williamsona, że choć może się on swobodnie poruszać na terenie Unii, negowanie Holokaustu jest w większości krajów UE traktowane jako przestępstwo.

«« | « | 1 | » | »»
 • niesamowite
  03.03.2009 06:56
  "W ubiegłym tygodniu Brigitte Zypries, niemiecka minister sprawiedliwości, poinformowała o tym, że rząd rozważa wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) wobec biskupa, który publicznie zanegował istnienie komór gazowych. "

  komór gazowych przygotowanych prez niemieckich nazistów ...

  toż to jest rechot historii
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Wtorek
  noc
  13°C Wtorek
  rano
  23°C Wtorek
  dzień
  24°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »