Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwraca się do wiernych Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. "W tak trudnej, niestabilnej i zmieniającej się z godziny na godzinę sytuacji, niech w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich, nie zabraknie gestów duchowej solidarności" – piszą biskupi, zwracając się po raz kolejny z apelem o modlitwę w intencji Ukrainy.
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że „żadne rozwiązanie siłowe nie zapewni trwałego pokoju, a przyczyni się jedynie do wzrostu napięcia i eskalacji konfliktu”. Biskupi przypominają też słowa zapisane we wspólnym przesłaniu do narodów Polski i Ukrainy: „(…) współpraca wolnej Polski z wolną Ukrainą jest niezbędna, by w tej części Europy panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością religijną, a prawa człowieka nie były zagrożone”.
Podziękowanie za wsparcie dla Ukrainy wysłali abp Światosław Szewczuk i abp Mieczysław Mokrzycki. „Wsparcie, jakie otrzymaliśmy z Polski, jest symbolicznym zwieńczeniem procesu, który uzyskał nowy impuls w ubiegłorocznej deklaracji o pojednaniu” – podkreślił abp Szewczuk.
„Dziękujemy Wam, bracia i siostry, którzy przez Caritas niesiecie bardzo konkretną i potrzebną pomoc. Jesteśmy Wam wdzięczni i modlimy się za Was, bo jak mówi polskie przysłowie: »Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie«” – napisał z kolei abp Mokrzycki.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.