Jutrznia za nienarodzonych

Teksty liturgiczne i specjalnie skomponowana muzyka. W katedrze praskiej za dzieci poczęte modlili się przedstawiciele zawodów medycznych.

Reklama

- Tych, którzy nie ujrzeli światła dziennego, są miliony. Oni tu z nami są. Będą się modlić za ludzi, którzy pozbawili ich życia - mówił przed występem artystów abp Henryk Hoser.

Koncert, w wykonaniu chórzystów, solistów i orkiestry, był modlitwą uwielbienia i dziękczynienia. Do wybranych słów Pisma Świętego została skomponowana specjalna muzyka liturgiczna. Nabożeństwo powstało z myślą o wołaniu do Pana w intencji dzieci poczętych, na które rodzice obecnie czekają, ale także utraconych w różnych okolicznościach.

- Jutrznia powstała nieprzypadkowo. Jest wyrazem wdzięczności za piękno, jakie Pan Bóg w nas wkłada. To modlitwa, podczas której dzielimy się wiedzą, sztuką i sercem - mówił po koncercie dyrygent i kompozytor Paweł Bębenek. Wyjaśnił, że muzycy wielokrotnie przekonali się o „skuteczności” nabożeństwa. - Już nieraz „ratowaliśmy” życie przez nasze występy. Pan Bóg jest skuteczny także poprzez sztukę - przekonywał.

Przez cały koncert do wiklinowego kosza ozdobionego białymi tulipanami można było wkładać karteczki z imionami dzieci, które z różnych powodów nie przyszły na świat, a z którymi rodzina nie zdążyła się pożegnać. Na zakończenie został on przyniesiony przed tabernakulum.

- Nadanie imienia to przytulenie. Niech to będzie dla was umocnienie. Zanieśmy imiona do Pana jako znak naszej wiary, nadziei i miłości - mówił ordynariusz warszawsko-praski. Przypomniał też, że w prywatnych objawieniach Matka Boża zapewniała, że wszystkie dzieci, które się nie urodziły, przebywają w Jej sercu.

Do tej pory „Jutrznia za Nienarodzonych” była wykonywana wielokrotnie w całej Polsce, m.in. we Wrocławiu, Oleśnicy, Strzelinie, Warszawie, Tarnowskich Górach, Jazgarzewie, Słupsku, Poznaniu i Koszalinie.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  6°C Niedziela
  wieczór
  4°C Poniedziałek
  noc
  4°C Poniedziałek
  rano
  3°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »

  Reklama