Młodzi na Synaju

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Młodzieży rozpoczęła modlitwa uwielbienia.

Reklama

Modlitwa uwielbienia w hali sportowej przy ul. Gumniska w Tarnowie rozpoczęła diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. – Przyjechałem czwarty raz do Tarnowa na Światowy Dzień Młodzieży. Nie trzeba było mnie specjalnie zachęcać, bo można coś wspaniałego przeżyć. Samego człowieka ciągnie, żeby tu być – mówi Marcin Urbaniak z Zakliczyna.

Do stolicy diecezji przyjechali młodzi z wszystkich dekanatów. Razem z uczestnikami diecezjalnego forum młodzieży zawiązali wspólnotę, z którą spotkał się bp Andrzej Jeż. Pasterz nawiązał do nazwy „Synaj”, którą diecezja tarnowska otrzymała w światowym systemie ŚDM Kraków 2016. – Góra Synaj ma dla nas znaczenie symboliczne. Mówi o naszej wędrówce do Boga i spotkaniu z Nim w przymierzu miłości. Boga mogą spotkać ludzie o czystym sercu. Bardzo cenimy dziś zdrową, czystą żywność, wodę, środowisko, ale najważniejsze jest wnętrze człowieka, ponieważ ono kształtuje świat zewnętrzny – mówił do młodych bp Jeż.

W klimat i treść tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży wprowadził wszystkich Leopold Twardowski, który animował modlitwę uwielbienia. Po spotkaniu w hali sportowej młodzi wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta.  

Diecezja tarnowska w światowym systemie ŚDM Kraków 2016 otrzymała nazwę „Synaj”. – Nazwa odnosi się oczywiście do świętej góry Starego Testamentu, na której Izraelici wędrujący do ziemi obiecanej otrzymali Dekalog i zawarli przymierze z Bogiem. Górzysty teren naszej diecezji symbolicznie został powiązany przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży z biblijnym Synajem – wyjaśnia ks. Paweł Górski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży tarnowskiej kurii.

W 2015 roku odbędą się jeszcze trzy ogólnodiecezjalne spotkania młodych, które będą nosiły również nazwę „Synaj”. – To będą modlitewne stacje przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie – dodaje ks. Górski.   

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
9°C Poniedziałek
rano
9°C Poniedziałek
dzień
9°C Poniedziałek
wieczór
9°C Wtorek
noc
wiecej »

Reklama