W PE o prześladowaniu chrześcijan

W Brukseli zakończyło się seminarium poświęcone prześladowaniu chrześcijan w dzisiejszym świecie. Poza europosłami uczestniczyli w nim także przedstawiciele trzech religii monoteistycznych: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

Reklama

Jak zgodnie podkreślali mówcy, wyznawcy Chrystusa są w dzisiejszych czasach najbardziej prześladowaną grupą religijną. Ogromne emocje wzbudziły zwłaszcza wystąpienia gości przybyłych z miejsc, gdzie dokonywane są najcięższe zbrodnie w imię religii. Jednym z nich był łaciński arcybiskup Bagdadu Jean Benjamin Sleiman OCD.

O trzech racjach, dla których takie seminarium jest bardzo istotne, mówi uczestniczący w nim ks. Andrzej Halemba z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zajmujący się realizacją projektów właśnie na Bliskim Wschodzie.  „Konferencja jest niezwykle ważna, ukazuje bowiem, że nie tylko jedna czy dwie organizacje, ale tak naprawdę cała Europa powinna być zainteresowana losem chrześcijan na Bliskim Wschodzie, gdyż jest to nasza kolebka. Po drugie są to nasi bracia i siostry, którzy niezwykle cierpią i są dyskryminowani. A po trzecie chrześcijanie odgrywają ważną rolę dla Kościoła i społeczeństw, w których żyją. Nie możemy bowiem wyobrazić sobie, że Bliski Wschód będzie kiedyś pozbawiony chrześcijan. Ponownie potwierdzono także, że Europa musi pomóc chrześcijanom pozostać we własnych krajach, kiedy jednak nie będzie mogli, to wtedy trzeba ich przyjąć. I my na tę pomoc oczekujemy” – powiedział ks. Halemba.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  2°C Poniedziałek
  wieczór
  -1°C Wtorek
  noc
  -2°C Wtorek
  rano
  1°C Wtorek
  dzień
  wiecej »

  Reklama