Dwa dokumenty w rękach

Papież Franciszek przybędzie do Ameryki Łacińskiej z dwoma swoimi dokumentami w rękach: w jednej z adhortacją apostolską Evangelii gaudium, w drugiej z encykliką Laudato si - uważa pochodzący z Urugwaju prof. Guzmán Carriquiry.

Papież Franciszek przybędzie do Ameryki Łacińskiej z dwoma swoimi dokumentami w rękach: w jednej z adhortacją apostolską Evangelii gaudium, w drugiej z encykliką Laudato si’. Przesłanie, które tam przekaże, będzie dotyczyło zwłaszcza pomocy ubogim, ochrony środowiska i miłosierdzia. Tak rozpoczynającą się w niedzielę podróż Ojca Świętego do trzech krajów tego kontynentu  scharakteryzował w wywiadzie dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE pochodzący z Urugwaju prof. Guzmán Carriquiry. Jest on osobą świecką, ale zajmuje w Watykanie wysokie stanowisko, będąc sekretarzem – czyli praktycznie „numerem 2” – Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej, która działa przy Kongregacji ds. Biskupów.

Znając dobrze kontynent, z którego sam pochodzi, prof. Carriquiry podkreśla, że Ojciec Święty oczekiwany jest tam z nadzieją przez wszystkich, nie tylko przez katolików. Zwraca uwagę, że w ciągu obecnego pontyfikatu, przez niewiele ponad dwa lata, było więcej wizyt prezydentów państw latynoamerykańskich w Watykanie, niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto zaznacza, że kraje, które odwiedzi Papież – Ekwador, Boliwia i Paragwaj – można określić jako peryferie, więc ich wybór również jest znamienny dla pontyfikatu Franciszka. Są to zarazem kraje silnie się ostatnio modernizujące – podkreśla sekretarz Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  23°C Czwartek
  wieczór
  20°C Piątek
  noc
  15°C Piątek
  rano
  22°C Piątek
  dzień
  wiecej »