Przepis na sukces

Słowa „sukces”, „człowiek sukcesu” czy „gwiazda” mają często negatywne konotacje. Magdalena Pawlicka idzie pod prąd i udowadnia, że może być inaczej.

Reklama

Tytuł "Jak zostać gwiazdą", drugiej po „Zaciszach gwiazd” książki Magdaleny Pawlickiej, sugeruje, że to poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zrobić karierę w przemyśle rozrywkowym. Jeżeli nawet tak, jest to poradnik oryginalny.

Do kogo adresowana jest książka? Wśród wymienionych przez autorkę adresatów chyba najważniejszym są rodzice, którzy chcą pomóc swojemu dziecku osiągnąć sukces; rodzice „zaniepokojeni wyborami, jakich dokonuje ich dorastające dziecko”, a także ci, którzy „potrzebują chwili, aby się zatrzymać i zastanowić nad tym, co jest naprawdę ważne”.

Słowa „sukces”, „człowiek sukcesu” czy „gwiazda” mają często negatywne konotacje. Pawlicka idzie pod prąd i udowadnia, że może być inaczej. Nie są to jakieś czysto teoretyczne rozważania. Swoje „przepisy” na sukces, nie tylko w pracy, ale i w życiu, podają ludzie, którym się udało i którzy zyskali często status gwiazdy. W pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Pawlicka przez sześć lat prowadziła popularny program telewizyjny, w którym gościła z kamerą w domach rodzinnych znanych aktorów, muzyków, wokalistów, kabareciarzy, dziennikarzy telewizyjnych i sportowców. Program stał się bazą dla książki, w której wypowiada się część bohaterów telewizyjnego „Zacisza gwiazd”. Wśród nich m.in. Roman Kłosowski, Paweł Nastula, Ewa Błaszczyk, Barbara Horowianka czy Mieczysław Hryniewicz.

Czasami mówią wprost, czasem mówią za nich zdarzenia z ich życia.

*

Magdalena Pawlicka "Jak zostać gwiazdą". Wyd. Nowy Świat, 2015 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -9°C Poniedziałek
  noc
  -10°C Poniedziałek
  rano
  -8°C Poniedziałek
  dzień
  -7°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »

  Reklama