Co Papież będzie robił w Polsce

Ramowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce oraz Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zostanie przedstawiony w najbliższą sobotę - poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM. Konferencje zaplanowano w Krakowie i w Warszawie.

Reklama

W tym samym czasie plan wizyty Franciszka ogłosi Watykan, zostanie on opublikowany w biuletynie biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

W Warszawie w konferencji poświęconej ogłoszeniu ogólnego zarysu programu wizyty papieża Franciszka w Polsce wezmą udział przedstawiciele Kościoła: nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore i sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński oraz władz państwowych: szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. konferencja odbędzie się w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

W Krakowie, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, z dziennikarzami spotkają się metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus. Spotkanie odbędzie się w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Papież Franciszek przyjedzie do Polski w lipcu, by wziąć udział w organizowanych po raz 31. Światowych Dniach Młodzieży. Zgodnie z pierwotnym planem tego wydarzenia ceremonia powitania papieża została zaplanowana 28 lipca na krakowskich Błoniach. Dzień później w tym samym miejscu Franciszek ma przewodniczyć Drodze Krzyżowej.

Myślą przewodnią ŚDM Kraków 2016 są słowa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

30 lipca wieczorem na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką zaplanowano czuwanie młodzieży z Ojcem Świętym, które zakończy się koncertem uwielbieniowym. W niedzielę 31 lipca w Brzegach papież ma celebrować mszę świętą kończącą ŚDM Kraków 2016, podczas której planowane jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Papież ogłosi też wówczas miejsce, w którym odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.

Podczas wizyty w Polsce papież Franciszek ma odwiedzić także Częstochowę i obóz zagłady Auschwitz-Birkenau; według informacji medialnych planowana jest m.in. msza św. na jasnogórskich wałach.

1 marca rozpoczęła się akredytacja dziennikarzy, zainteresowanych obsługą wizyty papieża Franciszka w Polsce. Według szacunków organizatorów do Krakowa może przyjechać 5-6 tys. dziennikarzy i fotoreporterów z ponad 200 krajów. Do tej pory zarejestrowało się niemal 600 tys. osób zainteresowanych przyjazdem na ŚDM.

«« | « | 1 | » | »»

Wybrane dla Ciebie

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6
  7°C Środa
  wieczór
  6°C Czwartek
  noc
  5°C Czwartek
  rano
  6°C Czwartek
  dzień
  wiecej »

  Reklama