Warszawa ma ośmiu nowych diakonów

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego kard. Kazimierz Nycz udzielił święceń diakonatu ośmiu alumnom. Uroczystość odbyła się w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca.

- Zstąpi Jego Duch na ośmiu naszych braci i przez nich będzie chciał odnowić oblicze ziemi. Musimy mieć siły żeby przemieniać ten świat na bardziej jezusowy - mówił ksiądz rozpoczynający uroczystość.

Dodał, że Bóg posługuje się ludźmi w przedziwny, nieoczekiwany przez nich sposób. Taką posługą jest także diakonat, który jest mocnym zobowiązaniem wobec Kościoła. - Módlmy się aby ich serca zawsze były wierne Panu - prosił kapłan zgromadzonych w świątyni wiernych.

W czasie homilii kard. Nycz tłumaczył przyszłym diakonom, na czym będzie polegać ich posługa. Stwierdził, że jest niezwykle ważna w obliczu wyzwań, stojących przed Kościołem we współczesnym świecie.

- Będziecie wykonywać Wasze powołanie, żyjąc w celibacie. Będziecie służyć Bogu i ludziom, przyczyniając się do ich duchowego odrodzenia - mówił kard. Nycz.

Pomimo licznych przeciwności, namawiał alumnów aby nie poddawali się w codziennej walce. - Nie dajcie odebrać sobie nadziei płynącej z Ewangelii. Głoście ją innym! - zachęcał kandydatów celebrans.

Kardynał każdemu z osobna nakładał ręce na głowy. W milczeniu przyjmowali święcenia. Po obrzędzie nowi diakoni otrzymali dalmatyki. W czasie uroczystości przyrzekali wierność Ewangelii, leżeli przed ołtarzem. Odśpiewując litanię, modlili się za nich wszyscy wierni zgromadzeni w kościele.

Dwóch z nowo wyświęconych diakonów asystowało kard. Nyczowi w sprawowaniu Eucharystii.

Nowych diakonów i neoprezbiterów wyświęcono też w innych diecezjach:

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Niedziela
  dzień
  20°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »