Nominacja dla Małego Gościa

Ogłoszono dziś nominowanych do tegorocznych nagród TOTUS - przyznawanych w związku z Dniem Papieskim przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".


3. „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II"

Elżbieta Staniszewska

Dziennikarka Redakcji Katolickiej Polskiego Radia, z którą związana jest od początku jej istnienia. Autorka wielu cennych audycji promujących nauczanie i ilustrujących życie Jana Pawła II, m.in. „Watykańskich rekolekcji”, „Zostań z nami!”, „Boskiej przestrzeni”, „Rodziny Papieża”, „Tu ptaki śpiewają po polsku”, „Roku 1978”. Pomysłodawczyni i autorka projektu oraz opracowania albumów dźwiękowych zawierających pełen zapis wypowiedzi Jana Pawła II, wygłoszonych podczas Jego pielgrzymek do Polski. Sześć albumów zawierających 104 płyty CD i ponad 100 godzin nagrań jest niezastąpionym źródłem wiedzy o słowach skierowanych przez Ojca Świętego do polskiego społeczeństwa.
Nominowana za rzetelną i pełną oddania pracę dziennikarki – pośredniczki między papieskim słowem a polskim społeczeństwem.

Wydawnictwo „Biały Kruk”

Powstało w 1996 r. z inicjatywy dziennikarza, fotografika i wydawcy – Leszka Sosnowskiego. Specjalizuje się w wysokiej klasy albumach, głównie o tematyce katolickiej, z których wiele stało się bestsellerami. Dzięki jego publikacjom książka katolicka kojarzona jest z produktem o najwyższej jakości, zarówno pod względem merytorycznym, jak i edytorskim. W 2000 r. Biały Kruk stał się światowym liderem albumów o Janie Pawle II, które ukazywały się najczęściej ze zdjęciami Arturo Mari i Adama Bujaka. W dorobku wydawnictwa znajdują się m.in. 27-tomowa albumowa edycja „Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II” oraz dwutomowa pozycja „Dzień pod dniu. Ilustrowane Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005”. „Biały Kruk” publikuje też książki o sztuce i literaturę faktu, a także organizuje wystawy fotografii artystycznej. Dwukrotnie wydawnictwo otrzymało Złotego Feniksa – nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Wydawnictwo jest nominowane za tworzenie pięknych i cenionych albumów, prezentujących osobę oraz nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II.

George Weigel

Amerykański pisarz, działacz społeczny i polityczny, teolog i filozof. Autor 20 książek o tematyce religijnej, w tym bestsellerowej, obszernej biografii Jana Pawła II pt. „Witness to Hope” („Świadek Nadziei”), wydanej w 1999 r. Od lat związany z Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie. Prowadzi cotygodniową rubrykę „The Catholic Difference” („Katolicka Różnica”), drukowaną przez kilkadziesiąt amerykańskich czasopism. Jest częstym gościem stacji telewizyjnych, pełni m.in. funkcję watykanisty w stacji NBC News. Uhonorowany Krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice” i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Nominowany za odważne podążanie drogami wskazywanymi przez Jana Pawła II oraz za konsekwentne i skuteczne propagowanie Jego nauczania.

Paweł Zuchniewicz

Dziennikarz radiowy, autor książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych Janowi Pawłowi II. Pracował w Polskim Radiu, Radiu Plus i Radiu Józef. Od 1991 r. obsługiwał dziennikarsko szereg wydarzeń z udziałem Jana Pawła II, m.in. Światowe Dni Młodzieży, Światowe Dni Rodzin oraz pielgrzymki Jana Pawła do Polski. Autor wysokonakładowych książek o życiu i działalności Papieża, m.in. „Nasz Papież”, „Lolek. Młode lata Papieża”, „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”, „Jestem z Wami”, „Cuda Jana Pawła II” (w 2006 r. najlepiej sprzedająca się w Polsce książka w dziedzinie literatury i faktu).

Nominowany za niestrudzone propagowanie osoby i nauczania Jana Pawła II oraz umiejętność dzielenia się swą fascynacją z czytelnikami i słuchaczami.

4. „TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach"

Redakcja „Listu”

„List – miesięcznik katolicki” ukazuje się w Krakowie od 1984 r. Poświęcony jest odnowie życia religijnego. Każdy numer porusza jedno zagadnienie dotyczące wiary, np. samotności, końca świata, czytania Biblii, kar doczesnych i odpustów, aniołów, spowiedzi czy modlitwy. W zamierzeniu redakcji każdy takie wydanie ma pełnić rolę przewodnika po wybranym temacie. W jego przedstawieniu pomaga piękna szata graficzna. Pismo unika polityki, jednocześnie zawarte w nim treści są wyważone i przemyślane. Regularnie czyta je 20 tys. osób. Wydawcą jest Stowarzyszenie Ewangelizacji przez Media LIST, a redaktorem naczelnym Elżbieta Konderak. Redakcja została nominowana za podejmowanie problematyki duchowości w sposób kompetentny i przystępny, za redagowanie magazynu atrakcyjnego pod względem formy i treści.

Redakcja „Małego Gościa Niedzielnego”

Od kilkunastu lat największe katolickie czasopismo dla dzieci i młodzieży. Ukazuje się w stutysięcznym nakładzie, skutecznie konkurując z innymi tytułami skierowanymi do tej grupy wiekowej. Tematem wiodącym miesięcznika jest zawsze wiara. W dalszej kolejności zajmuje się on kulturą, nauką, przyrodą i rozrywką. Unika moralizatorstwa, stawiając na wychowywanie przez ukazywanie piękna chrześcijańskich postaw. Historia „MGN” sięga 1926 r. Od 2003 r. jego redaktorem naczelnym jest Gabriela Szulik.

Nominowany został za przedstawianie świata z perspektywy nauki chrześcijańskiej i nauczania Jana Pawła w całej jego różnorodności, nowoczesną formułę odpowiadającą percepcji dzieci i młodzieży oraz pomoc w katechezie i wychowaniu młodego pokolenia.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
19°C Piątek
noc
16°C Piątek
rano
24°C Piątek
dzień
24°C Piątek
wieczór
wiecej »