Chrześcijanie i muzułmanie razem przeciwko terroryzmowi

Zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie Turcji zaniepokojeni są falą krwawego terroru przetaczającą się w ostatnich miesiącach przez ich kraj. Wskazuje na to wikariusz apostolski Anatolii zauważając, że zamachowcy z tzw. Państwa Islamskiego atakują wszystkich bez względu na wyznawaną religię.

Reklama

„To jest aspekt, którego Europa nie docenia. Atakowani są także muzułmanie, bo gdyby chodziło tylko o chrześcijan, dokonywano by zamachów na kościoły” – zaznacza bp Paolo Bizzeti. Przypomina zarazem, że trzeba poruszenia sumień i mobilizacji religijnej, by, jak wielokrotnie podkreślał Papież Franciszek, pokazać jasno światu, iż przemoc w imię Boga zawsze jest wynaturzeniem religii. Zwracając uwagę na coraz większe wzrastanie w siłę islamskich terrorystów wikariusz apostolski Anatolii zaznacza, że winna jest temu długoletnia bierność Europy i Stanów Zjednoczonych.

„Sądzę, że w minionych latach nie doceniono niebezpieczeństwa, jakie niosła ze sobą sytuacja na Bliskim Wschodzie, a szczególnie tzw. Państwo Islamskie. Być może zbyt długo czekano, by zareagować, choć widoczne już były wszystkie znaki tego okrucieństwa totalnie nienormalnego i totalnie antyludzkiego – mówi Radiu Watykańskiemu bp Bizzeti. – Jestem przekonany, że konieczna jest ścisła współpraca wszystkich państw regionu w celu wyrwania korzeni terroryzmu, a są nimi handel bronią i bierność w stawianiu czoła Państwu Islamskiemu. Trzeba tu nie tylko konkretnych słów, ale też przede wszystkim zdecydowanych czynów”.

Po ostatnich zamachach ochronę dostały m.in. kościoły w Smyrnie, trzecim co do wielkości mieście Turcji, gdzie mieszka piętnastotysięczna wspólnota katolików. „Wszyscy niepokoją się o swą przyszłość, ponieważ terroryzm uderza także w gospodarkę zabijając m.in. turystykę” – wskazuje arcybiskup tego miasta Lorenzo Piretto. Przyznaje, że od wielu muzułmanów słyszał zapewnienia, iż działania terrorystów są zanegowaniem prawdziwego islamu.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Gość
  03.01.2017 18:24
  Islam powinien zostać w Polsce i Europie zdelegalizowany. To nie religia lecz groźna ideologia.
 • Siloam
  03.01.2017 19:55
  Sunnici mówią: Szyici nie są muzułmanami!
  Szyici mówią: Sunnici sie są muzułmanami!
  Sunnici i Szyic mówiąi: Ahmadi nie sa muzułmanami!
  Sunnici i Szyici mówiąi: Sufici nie są muzułmanami!
  Sunnici Salafici: Każdy muzułmanin powinien być terrorystą!
  Terrorysta sunnicki mówi: Szyicki terrorysta nie jest muzulmaninem!
  Terrorysta szyicki mówi: Sunnicki terrorysta nie jest muzułmaninem!
  Umiarkowany muzułmanin mowi: Terroryści nie są muzułmanami!
  Terrorysta: Umiarkowani muzułmanie nie są muzułmanami!

  Teraz już rozumiecie dlaczego terroryści, gwałciciele, pedofile itd. "nie są muzułmanami" i "nie reprezentują islamu." Nie trzeba nawet kłamać. Wystarczy spytać reprezentanta odpowiedniej grupy. Tak własnie działa muzułmańska i medialna manipulacja, na którą niestety lecimy jak muchy na lep.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  -3°C Wtorek
  rano
  0°C Wtorek
  dzień
  1°C Wtorek
  wieczór
  0°C Środa
  noc
  wiecej »

  Reklama