Upadek Kamila Stocha w serii próbnej

Lider Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch zaliczył upadek w serii próbnej trzeciego konkursu w Innsbrucku. Ma obity bark, ale nie jest to nic groźnego. Niewiadomą jest tracący 0,8 pkt do Polaka Stefan Kraft, który jest chory.

Reklama

Sztab szkoleniowy polskiej kadry zapewnił, że upadek nie był groźny i nic wielkiego się nie stało. Stoch odczuwa jednak dyskomfort i boli go lewy bark. 

„Kamila boli ramię i to nie jest łatwa sytuacja. Przyjął medykamenty, +zatejpują+ go i normalnie pójdzie skakać. Zresztą on tego chce, już się uśmiecha. Na początku bardzo go bolało, to była taka pierwsza reakcja po upadku. Myślę, że sobie poradzi. Jestem pewien, że to w samych skokach na pewno nie przeszkodzi. Zawodnik jak jest w wysokiej formie idzie z automatu, nawet czasem jeszcze dalej potrafi skoczyć po takiej sytuacji, bo nie myśli o tym jak to zrobić, a koncentruje się na bólu” – powiedział Małysz, dyrektor koordynator kadry narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej PZN.

Stoch jest liderem TCS. Ma 0,8 pkt przewagi nad Austriakiem Stefanem Kraftem i 6,6 pkt nad trzecim Norwegiem Danielem Andre Tande.

Tymczasem Krafta złapała grypa. "Ma wysoką gorączkę, dostał silne leki i chce startować. To jego duża szansa, ale zobaczymy, jak poradzi sobie fizycznie" - poinformował PAP niegdyś znakomity niemiecki skoczek narciarski, obecnie komentator telewizyjny Martin Schmitt.

Kraft pokój dzieli razem z Michaelem Hayboeckiem, który wycofał się z rywalizacji właśnie z powodu choroby.

"Dzisiaj wiele będzie zależało od pogody. Trudno cokolwiek przewidzieć, bo mocno wieje wiatr" - dodał Schmitt.

Innsbruck to trzecia "stacja" Turnieju Czterech Skoczni. Na półmetku liderem jest Stoch z 0,8 pkt przewagi nad Kraftem. Trzeci ze stratą 6,6 pkt jest Norweg Daniel Andre Tande.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  2°C Sobota
  wieczór
  -1°C Niedziela
  noc
  -1°C Niedziela
  rano
  1°C Niedziela
  dzień
  wiecej »

  Reklama