Papież: Mocno ufajmy Panu, który troszczy się o swe stworzenia

Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas usilnie do zaufania Bogu, który troszczy się o wszystkie swe stworzenia, zarówno zwierzęta i rośliny, jak i o człowieka - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 26 lutego.

Reklama

Po odmówieniu jej i udzieleniu zgromadzonym na Placu św. Piotra w Watykanie błogosławieństwa apostolskiego papież pozdrowił obecnych tam pielgrzymów z całego świata, wśród nich uczestników pielgrzymki mariańskiej z Warszawy i innych miast Polski.

Nawiązując do czytanego w tę niedzielę fragmentu Ewangelii św. Mateusza, mówiącego o trosce Boga o całe stworzenie, Ojciec Święty zauważył, że jest to mocne "wezwanie", którego "dobroczynne i troskliwe spojrzenie codziennie czuwa nad naszym życiem". Chociaż doświadczamy codziennie wielu trosk, które mogą zniechęcać, to jednak "Jezus wzywa nas usilnie, byśmy nie martwili się o dzień jutrzejszy, przypominając, że ponad wszystkim jest miłujący Ojciec, który nigdy nie zapomina o swoich dzieciach", a powierzenie się Jemu "nie rozwiąże wprawdzie magicznie problemów, ale pozwala podjąć go z właściwym nastawieniem" - zaznaczył mówca.

Podkreślił, że Bóg "jest naszym schronieniem, źródłem naszej pogody ducha i pokoju, (....) opoką naszego zbawienia, której możemy się uchwycić, będąc pewnymi, że nie upadniemy". Jest On też naszą obroną przed czającym się złem, wielkim przyjacielem i sojusznikiem, ojcem, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Papież przestrzegł przed opieraniem się na dobrach doraźnych i przypadkowych oraz przed zapominaniem, a tym bardziej odrzuceniem dobra najwyższego, jakim jest ojcowska miłość Boga.

*

Na następnej stronie polski tekst przemówienia Ojca Świętego:

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  3°C Sobota
  wieczór
  1°C Niedziela
  noc
  0°C Niedziela
  rano
  2°C Niedziela
  dzień
  wiecej »

  Reklama