Rząd za zaostrzeniem kar za znęcanie nad zwierzętami

Rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu projekt zaostrzający kary za znęcanie się nad zwierzętami. Jesteśmy przekonani, że zmiana spowoduje, że mniej będzie wyroków w zawieszeniu lub małych grzywien - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Zgodnie z projektem, w ustawie o ochronie zwierząt podwyższone miałyby być maksymalne kary - z dwóch do trzech lat pozbawienia wolności - za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami. Jeśli czyny te byłyby dokonywane "ze szczególnym okrucieństwem", górna granica kary zostałaby zwiększona z trzech do pięciu lat.

W przypadku skazania za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, sąd będzie zobligowany także do orzeczenia wobec sprawcy zakazów: posiadania zwierząt oraz wykonywania zawodów związanych z kontaktem ze zwierzętami. Uzupełniony miałby zostać Kodeks karny - jeżeli ktoś nie będzie przestrzegał zakazów orzeczonych na podstawie ustawy o ochronie zwierząt, będzie mógł zostać za to skazany na karę do trzech lat pozbawienia wolności.

"Jesteśmy przekonani, że tego typu zmiana spowoduje, że mniej będziemy słyszeli wyroków w zawieszeniu bądź małych grzywien, które nie mają żadnego oddziaływania prewencyjnego. Wprost przeciwnie, niektórzy mówią, że prowokują do popełnienia kolejnego przestępstwa na zwierzęciu" - powiedział wiceminister Jaki podczas konferencji.

Projekt omawiany na rządzie przewiduje także m.in., że w razie skazania za przestępstwo zabicia lub znęcania się nad zwierzęciem, sąd musiałby orzec wobec sprawcy obligatoryjną nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w wysokości od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł. "Robimy ukłon, jako polskie państwo, w kierunku organizacji pozarządowych" - zaznaczył wiceminister Jaki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MS, PAP, PRAWO, RZĄD, RÓŻNE

 • Maluczki
  11.04.2017 19:01
  Obecnie jedyna metoda wychowania, to więzienie! Znęcanie się nad zwierzętami, to domena tych wyhodowanych w blokach. W tzw schroniskach psy są męczone, trzymane w ciasnych klatkach, ale pewna grupa ludzi o zjechanej mentalności ma pretekst do wyłudzania z publicznej kasy pieniędzy. Po takiej ustawie po wsiach będą grasowały bandy zboczeńców, opłacane z pieniędzy zrabowanych z polskich biedaków i prześladowały ludzi na wsi, bo mają zwierzęta, które w oczach tych zboczeńców zawsze są maltretowane przez ludzi ze wsi. ------ Zaczyna nam się zmieniać Polska w dom wariatów.
 • JAWA25
  11.04.2017 22:47
  Redaktorzy Terlikowski i Kucharczak znów będą mieli okazję do demaskacji "uczłowieczania zwierząt"
 • wołający na puszczy
  12.04.2017 00:04
  Ustawa za którą idzie brak konsekwencji ?. Mówię o rytualnym uboju zwierząt.Kto nie ma o tym pojęcia to niech sobie oglądnie na YouTube filmiki gdzie pokazują jak się wykrwawia na żywca półtonowe zwierzęta(krowy)zawieszone za jedną tylną nogę przedziurawioną w pęcinie.Gdy zwierzę drętwieje z bólu i nie ma siły się już szarpać, wtedy na żywca wycinają mu mięso z" policzków" i ucinają uszy, aby ból zmusił je do szarpania się i pompowania krwi.Innym sposobem jest blokowanie zwierzęcia w tak zwanej kołysce i podrzynanie gardła a potem obracanie do góry nogami i po chwili wyrzucanie aby zrobić miejsce dla następnego zwierzęcia .Bestialstwo i bezduszne zadawanie cierpień zwierzętom nie ma umotywowania biblijnego !!!. Tam jest mowa o "krwi życia" a nie o płynie fizjologicznym nazywanym krwią, gdyż ta jest tylko instrumentalnym obrazem prawdziwej krwi życia . A krew życia to zapis świadomości od jej przebłysków w życiu płodowym do śmierci.To po to aby skończyć to bezsensowne i na poziomie pogaństwa dręczenie zwierząt, wielu ludziom pokazano jak w chwili śmierci jest zabierana ich krew życia .Ci których zawrócono opowiadali , że w kilka chwil wyświetliło im się przed oczami całe życie . To było właśnie zabieranie krwi życia która idzie na sąd -tam zostaje poddana analizie i jest przechowywana jako nasze dziedzictwo z tego życia, lub to co potępione, idzie do przechowania na bytach Otchłani. Jest to za razem ten sam "darowany dług" o którym Jezus mówił w przypowieści, iż można go postawić w stan natychmiastowej wymagalności.Oznacza to , że nawet to co już jest darowane u ludzi , a którzy nie przemienią serca i wykażą się niewdzięcznością , może być to przywrócone do odpokutowania.To było ukryte w najgłębszym sensie tej przypowieści o nielitościwym dłużniku.
 • Stanisław_Miłosz
  12.04.2017 08:39
  "za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami. Jeśli czyny te byłyby dokonywane "ze szczególnym okrucieństwem"

  Aborcja jest zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem.
  Szczególnie ta metodą skrobanki, bo jako "widowiskowa" przemawia do wyobraźni. Ale ta "dzień po" (poczęciu), choć niewidoczna, i rzekomo bardziej humanitarna (bo nie drutem od wieszaka, czy (czarnej) parasolki, też. Też, bo dziś wiadomo, choć naukowa medycyna skrzętnie to omija (bo niby jak badać "szkiełkiem i okiem", coś co nie ma masy i objętości), że świadomość (bycią odrębnym bytem, radości i bólu itd.) nie jest funkcją atomów, molekół, komórek, tkanek, organów, nie jest funkcją zjawisk chemicznych, elektrycznych, mechanicznych, jest czymś odrębnym i niezależnym. Przeciwnie, te wszystkie mózgi, neurony, synapsy są tylko zewnętrznym, widzialnym (dla nauki) jej (świadomości) nośnikiem.

  Zobaczymy zatem, jak do aborcji - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - odniosą się ci co dziś głosowali za znęcaniem się nad zwierzętami.

  PS.
  Ustawę popieram, bo sam mam pieska, który błąkał się porzucony gdzieś na wsi. I tak ci co wyrzucili okazali się bardzo ludzcy, bo przecież mogli gdzieś w lesie przywiązać drutem do drzewa. Dodam jeszcze, że większość tych, które spotykam na spacerach to przygarnięte ze schronisk, a właściciele to nie hodowcy dla kasy, nagród na zawodach i podobnych profitów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  15°C Czwartek
  dzień
  15°C Czwartek
  wieczór
  12°C Piątek
  noc
  9°C Piątek
  rano
  wiecej »