Papież: My też mamy "iść szybko"

"Odkąd o świcie trzeciego dnia Jezus ukrzyżowany zmartwychwstał, ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia!"

Reklama

"Niech Dziewica Maryja, milczący świadek śmierci i zmartwychwstania swojego Syna Jezusa, pomoże nam być jasnymi znakami Chrystusa zmartwychwstałego pośród wydarzeń świata" - wezwał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Regina Caeli w Watykanie.

Papież zaznaczył, że będziemy mężczyznami i kobietami zmartwychwstania, kiedy pośród perypetii nękających świat, pośród światowości oddalającej od Boga, będziemy umieli czynić gesty solidarności i gościnności, podsycać powszechne pragnienie pokoju i dążenie do środowiska wolnego od degradacji.

Franciszek przypomniał, że świąteczny poniedziałek jest nazywany „Poniedziałkiem Baranka” i nawiązał do fragmentu dzisiejszej Ewangelii będącej echem słów, jakie anioł skierował do kobiet u grobu: „Idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych”. "Czujemy, że również do nas skierowana jest zachęta, aby „iść szybko” i głosić mężczyznom i kobietom naszych czasów orędzie nadziei. Odkąd o świcie trzeciego dnia Jezus ukrzyżowany zmartwychwstał, ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia!" - powiedział Franciszek.

Podkreślił, że Zmartwychwstanie Jezusa stanowi prawdziwą i w pełnym tego słowa znaczeniu nowość historii i wszechświata i jesteśmy powołani, aby być ludźmi nowymi według Ducha Świętego, potwierdzającymi wartość życia. "Będziemy mężczyznami i kobietami zmartwychwstania, kiedy pośród perypetii nękających świat, pośród światowości oddalającej od Boga, będziemy umieli czynić gesty solidarności i gościnności, podsycać powszechne pragnienie pokoju i dążenie do środowiska wolnego od degradacji" - mówił papież.

Franciszek zaznaczył, że "Chrystus żyje i działa w historii poprzez swego Ducha Świętego: odkupił nasze nędze, dociera do każdego ludzkiego serca i daje na nowo nadzieję każdemu, uciśnionemu i cierpiącemu".

Na zakończenie Franciszek wezwał: "Niech Dziewica Maryja, milczący świadek śmierci i zmartwychwstania swojego Syna Jezusa, pomoże nam być jasnymi znakami Chrystusa zmartwychwstałego pośród wydarzeń świata, aby ci, którzy znajdują się w trudnościach i niebezpieczeństwie, nie pozostali ofiarami pesymizmu, ale znaleźli w nas wielu braci i wiele sióstr, którzy im oferują wsparcie i pocieszenie. Niech nasza Matka pomoże nam wierzyć mocno w zmartwychwstanie Jezusa, cudowną tajemnicę zbawienia, i jej moc przemieniania serc i życia. Niech wstawia się w sposób szczególny za wspólnoty chrześcijańskie, które są wezwane do trudniejszego i bardziej odważnego świadectwa".

Po modlitwie Regina Caeli papież pozdrowił rodziny, grupy parafialne, stowarzyszenia i poszczególnych pielgrzymów przybyłych z Włoch i różnych części świata.

Życzył pogodnego spędzenia dni Oktawy Wielkanocy, w której przedłuża się radość Zmartwychwstania Chrystusa. "Wykorzystajcie każdą dobrą okazję, aby być świadkami pokoju Zmartwychwstałego Pana" - powiedział Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -4°C Poniedziałek
  noc
  -5°C Poniedziałek
  rano
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  -1°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »

  Reklama