Papież wyraził solidarność z Wenezuelą

Duchową i modlitewną solidarność z mieszkańcami Wenezueli - zabitymi, rannymi i uwięzionymi - w wyniku ostatnich zajść w tym kraju wyraził Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli 30 kwietnia w Watykanie. Wyraził też radość z powodu Niedzieli Biblijnej, która odbywa się dzisiaj w Polsce. Wspomniał ponadto o wczorajszej beatyfikacji włoskiej zakonnicy Leopoldyny Naudet i obchodzonym także dziś we Włoszech Dniu Uniwersytetu Katolickiego Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oddzielnie pozdrowił i podziękował członkom Akcji Katolickiej i ich rodzinom.

Nawiązując na początku do "dramatycznych doniesień" z Wenezueli papież zapewnił o swej bliskości "w bólu z rodzinami ofiar" i o swych modlitwach za zmarłych oraz wezwał usilnie rząd i społeczeństwo tgego latynoskiego kraju do "unikania wszelkich dalszych form przemocy, przestrzegania praw człowieka i poszukiwanie wynegocjowanych rozwiązań poważnego kryzysu humanitarnego, społecznego, politycznego i gospodarczego, który wyczerpuje mieszkańców'. Powierzył Najświętszej Maryi Pannie intencje pokoju, pojednania i demokracji "w tym umiłowanym kraju". Zaapelował też o modlitwy za wszystkie kraje przeżywające poważne trudności, wymieniając w tym kontekście Macedonię.

Ojciec Święty przypomniał także "z radością" o Niedzieli Biblijnej, dodając, że "w kościołach parafialnych, w szkołach i w środkach masowego przekazu publicznie czyta się fragmenty Pisma Świętego". "Życzę wszelkiego dobra tej inicjatywie" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»
 • mee...
  30.04.2017 13:57
  W Wenezueli nie dosc, ze brakuje zywnosci...to raz dziennie przez minute mozna wziasc prysznic, dwa razy dziennie mozna spuscic wode w toalecie, a do tego o 6 pm wylaczaja prad...komunizm w mundurkach niszczy fizycznie i psychycznie ale wzmacnia duchowo - natomiast komunizm pod krawatem ogalaca duchowo czyniac z ludzi mase poprawnie myslaca i dzialajaca...a jak ktos sie wylamie, to bedzie traktowany jak w Wenezueli gdy juz krawaty opadna...sa na to umowy o bratniej pomocy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  20°C Wtorek
  noc
  15°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  wiecej »