Papież weźmie udział w wielkim spotkaniu poświęconym Europie

Ojciec Święty weźmie udział w wielkim spotkaniu organizowanym w Rzymie pod koniec października (27-29) przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) – poinformował dziennikarzy o. Olivier Poquillon OP, sekretarz generalny COMECE. Wczoraj popołudniu Franciszek przyjął kierownictwo tej organizacji, do której należą episkopaty Unii Europejskiej.

Papież przez godzinę rozmawiał z biskupami o takich problemach naszego kontynentu jak migracja, ubóstwo, gospodarka rynkowa czy ekonomia społeczna. O. Poquillon zaznaczył, że Europa znajduje się obecnie w okresie przełomowym, a zasadniczym wyzwaniem dla Unii Europejskiej jest umieszczenie w jej centrum dobra wspólnego. Jeśli nic się nie uczyni, to zdaniem sekretarza generalnego COMECE Europie i światu grożą poważne konsekwencje. Październikowe spotkanie, wpisujące się w obchody 60. rocznicy podpisania Traktatu Rzymskiego odbywać się będzie pod hasłem: „Przemyśleć Europę”. Ma ono stanowić platformę spotkania czynników politycznych z Kościołami, służącą dialogowi, aby przemyśleć na nowo projekt europejski. O. Poquillon podkreślił, że Kościół nie ma gotowych odpowiedzi ani nie chce zastępować polityki, a raczej pragnie zachęcić do wnoszenia wkładu w dobro wspólne.

Na czele delegacji COMECE stał przewodniczący Komisji, kard. Reinhard Marx, arcybiskup Monachium (Niemcy), a także trzech wiceprzewodniczących: bp Jean Kockerols, biskup pomocniczy Malines-Brukseli (Belgia); bp Gianni Ambrosio, ordynariusz diecezji Piacenza-Bobbio (Włochy); bp Czeslaw Kozon z Kopenhagi (Dania) oraz bp Rimantas Norvila z Wyłkowyszek (Litwa).

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  17.05.2017 09:45
  Powiedzmy wprost - papież Franciszek bedzie naciskał na episkopaty krajów aby one naciskały na rządy by przyjęły islamskich imigrantów. I tak oto papież KK wniesie swój wkład w islamizację Europy zwanej niekiedy Eurabią.
 • Jan Roncalli
  17.05.2017 10:58
  Dobro wspólne jest przeciwieństwem rasizmu i nierówności. Odrzucenie wspólnoty narodowej przez elity jest skierowane przeciwko ludziom doświadczającym niesprawiedliwości i sprowadza się do elitaryzmu co najczęściej jest przedstawiane w ten sposób, że ludzie nie umieją sobie radzić, więc nie potrafią współpracować z łaską. Tylko, że to zuchwalstwo przeciwko Duchowi Świętemu czyli przekleństwo. Jeżeli tego grzechu posiadacze majątków się nie wyzbędą umrą w nim potępieni. Wiara wymaga uczynków i uczynki domagają się wiary. Łaska jest dawana darmo. Tylko, że z jakiegoś powodu nie wszyscy umieją na nią odpowiedzieć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  19°C Poniedziałek
  dzień
  20°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »