Prezydent Gruzji: Dziękuję Polsce za mocne wsparcie

Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za mocne poparcie Gruzji przez Polskę na forum NATO i Unii Europejskiej - powiedział we wtorek gruziński prezydent Giorgi Margwelaszwili. Zadeklarował, że kraj dąży do integracji z NATO i UE.

Reklama

"Chciałem podziękować prezydentowi Dudzie za bardzo mocne wsparcie okazywane Gruzji ze strony Polski, chciałem podziękować prezydentowi za to zdecydowane stanowisko, jakie Polska okazuje nam zarówno na forum NATO, jak i Unii Europejskiej, a także na forum ONZ" - powiedział Margwelaszwili we wtorek na wspólnej konferencji prasowej z polskim prezydentem w Tbilisi.

Jak mówił, Gruzja odczuwa, że prezydent Duda i Polska tradycyjnie bardzo mocno wspierają aspiracje jego kraju. "Gruzja ma bardzo mocny, zasadniczy głos silnego członka NATO i UE (Polski - PAP)" - podkreślił Margwelaszwili.

"Chciałem wyrazić wdzięczność prezydentowi Dudzie za wszystkie osiągnięcia (na rzecz) Gruzji. Mówię tutaj o procesie liberalizacji wizowej, a także o poszerzonym formacie współpracy z NATO" - zaznaczył prezydent Gruzji. Jak dodał, Polacy stoją u boku narodu gruzińskiego. "To fakt historyczny" - przekonywał.

Prezydent dziękował też za działania Lecha Kaczyńskiego związane z Gruzją. "Prezydent Polski stał u naszego boku" - podkreślił. Zadeklarował, że Gruzja jest zdecydowana na integrację z NATO i Unią Europejską.

Margwelaszwili poinformował też, że rozmowy z Dudą dotyczyły m.in. relacji dwustronnych, współpracy handlowej oraz edukacyjnej. Wyraził nadzieję, że wizyta Dudy w Gruzji przyczyni się do pogłębienia dwustronnych relacji.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Wolfram
  30.05.2017 14:56
  Historia się powtórzy. Rosja Gruzję traktuje jak swoją sferę wpływów i Polsce nie odpuści. Rosjan ogarnęła biała gorączka jak Prezydent Kaczyński poleciał do Gruzji. To był dla nich policzek, które go się nie zapomina. A co się stało dalej chyba nie trzeba tłumaczyć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  1°C Niedziela
  noc
  0°C Niedziela
  rano
  2°C Niedziela
  dzień
  3°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »

  Reklama