Śmiertelny wypadek na Orlej Perci

Kobieta poślizgnęła się na płacie śniegu. To kolejny tego typu wypadek w ostatnim czasie w Tatrach.

Reklama

Do wypadku doszło w weekend. Turystka spadła ze szlaku na odcinku Granaty-Krzyżne, powyżej Doliny Pańszczyca. W wyniku upadku zmarła. Kobieta poślizgnęła się na płacie śniegu. To kolejny tego typu wypadek w ostatnim czasie. Wybierając się w Tatry w czerwcu należy pamiętać, że w wielu miejscach zalega jeszcze sporo śniegu, a jego zmrożone płaty stanowią bardzo poważne zagrożenia. Wychodząc wysoko w góry warto wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt - raki i czekan.

O rozwagę w dobieraniu tras odpowiednich do warunków turystycznych oraz własnych możliwości apelują ratownicy TOPR. W miniony weekend mieli ręce pełne roboty - interweniowali kilka razy do różnego rodzaju urazów. Niestety wypadek na Orlej Perci zakończył się tragicznie.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. Szlaki, po nocnych, intensywnych opadach deszczu są miejscami mokre, błotniste i śliskie. Najwięcej błota jest w Dolinie Chochołowskiej między Polaną Jamy, a Przełęczą Kominiarską oraz przy Bobrowieckim Potoku - czytamy w komunikacie turystycznym TPN. - Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach miejscami leżą jeszcze płaty starego, twardego śniegu, który występuje szczególnie po północnej stronie. Na graniowych szlakach o południowych wystawach śniegu już nie ma.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -1°C Wtorek
  dzień
  0°C Wtorek
  wieczór
  -1°C Środa
  noc
  -3°C Środa
  rano
  wiecej »

  Reklama