Gowin: po 1989 roku nie było porozumienia tak dobrego, jak Zjednoczona Prawica

Nie było po roku 1989 porozumienia tak dobrego, przyjaznego i harmonijnego, jak współpraca obozu Zjednoczonej Prawicy - ocenił wicepremier Jarosław Gowin (Polska Razem) w sobotę na konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Reklama

"Nie było do tej pory, po roku 1989 roku, porozumienia tak dobrego, tak przyjaznego, tak harmonijnego, jak ta współpraca trzech partii obozu Zjednoczonej Prawicy" - powiedział Gowin.

Jak zastrzegł, nie znaczy to, że nie ma różnic i napięć. "Ale my potrafimy stworzyć coś w rodzaju katedry gotyckiej, gdzie harmonię buduje się właśnie poprzez napięcia, bo przez twórczą rozmowę stworzyliśmy, zbudowaliśmy i realizujemy program głębokiej naprawy, przebudowy Polski" - podkreślił wicepremier.

"My jesteśmy jednością" - oświadczył Gowin. "Musimy pamiętać, że Polska jest jedna, że rządzimy zarówno w imieniu tych, którzy na nas głosowali, jak i w imieniu naszych oponentów; będziemy działać dla dobra wszystkich Polaków".

W swoim przemówieniu Gowin nawiązał do tego, że w przyszłym tygodniu wizytę w Warszawie złoży prezydenta USA Donald Trump.

"On jest często krytykowany za styl wypowiedzi, jest np. krytykowany za to, że uprawia politykę poprzez twitter. Chcę powiedzieć, tym którzy go krytykują, że nawet w swoich najostrzejszych wypowiedziach, prezydent Trump nie posunął się nigdy do ataku na własny kraj. Do takiego ataku, do jakiego - za pośrednictwem twittera - posunął się pewien imiennik prezydenta Trumpa, gdy przeinaczył wypowiedź premier Szydło i w ten sposób zaatakował swoją własną ojczyznę" - mówił Gowin.

"Spotykamy się z atakami, spotykamy się z niesprawiedliwymi zarzutami, ale myślę, że to hasło nas zobowiązuje - jeżeli Polska jest jednością, jeżeli my jesteśmy jednością, to powinniśmy reagować na te ataki dłonią wyciągnięta do porozumienia. Powinniśmy starać się zasypywać podziały" - podkreślił wicepremier. "Musimy pamiętać, że Polska jest jedna i że rządzimy zarówno w imieniu tych, którzy na nas głosowali, jak i w imieniu tych, którzy są naszymi oponentami" - powiedział Gowin. "Będziemy działać dla dobra wszystkich Polaków i to jest jasna deklaracja, która tutaj musi wybrzmieć" - powiedział wicepremier.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  01.07.2017 16:13
  Ciekawe ilu z rodziny Gowina załapało się na stanowiska? Może za 90 tys. zł ? Ilu z jego znajomków się załapało do korytka ?
 • MarianNowak
  01.07.2017 18:14
  Jak Kaczyński pozbędzie się Gowina, gdy się zużyje, to ten szybko zmieni zdanie, chyba że dalej będzie wasalem PIS-u, dokąd będą u władzy - będzie powtarzał te slogany.
 • Pan błogosławi
  01.07.2017 18:22
  Niech Bóg błogosławi ten rząd. Módlmy się, by Duch Święty odnowił jedność i pokój w naszej kochanej Ojczyźnie! Cieszę się, że Polacy nie zagubili dumy narodowej i odwagi myślenia po polsku i po chrześcijańsku.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -2°C Wtorek
  rano
  0°C Wtorek
  dzień
  1°C Wtorek
  wieczór
  -1°C Środa
  noc
  wiecej »

  Reklama