Papież wzywa do krzewienia gościnności i solidarności z migrantami

Do imigrantów Franciszek apeluje o poszanowanie praw krajów, które ich przyjęły.

Reklama

Papież Franciszek zaapelował o krzewienie "kultury gościnności i solidarności" z migrantami i zwrócił uwagę na potrzebę większej integracji oraz poszanowania praw krajów, które ich przyjmują. Apel ten rozpowszechniła agencja Ansa, która otrzymała przesłanie.

W ogłoszonym we wtorek przesłaniu do dyrekcji włoskiej agencji, która z partnerami z France Media Monde i Deutsche Welle uruchomiła portal na temat migracji, papież zapewnił o swej bliskości ze wszystkimi, którzy niosą pomoc ludziom uciekającym przed wojną, terroryzmem, głodem.

Franciszek wyraził uznanie dla inicjatywy otwarcia portalu Infomigrants.net. Jak dodał, ma nadzieję, że sprzyjać ona będzie integracji migrantów, przy - jak dodał - "koniecznym poszanowaniu praw krajów, które ich przyjmują" i jednocześnie "rozbudzi w społeczeństwie odnowione zaangażowanie na rzecz autentycznej kultury gościnności i solidarności".

"Obecność tylu braci i sióstr, którzy przeżywają tragedię imigracji, jest okazją do rozwoju ludzkiego, spotkania oraz dialogu między kulturami, w perspektywie krzewienia pokoju oraz braterstwa między narodami" - dodał papież w przesłaniu do Ansy.

 

Franciszek zapewnił o swej "serdecznej bliskości" z instytucjami, stowarzyszeniami oraz jednostkami, które "otwierają się z mądrością na złożone zjawisko migracji poprzez odpowiednie działania przynoszące wsparcie głosząc świadectwo wartości ludzkich i chrześcijańskich, będących u podstaw cywilizacji europejskiej".

Papież napisał też, że modli się o Bożą opiekę dla wszystkich uciekających z powodu "konfliktów zbrojnych, ataków terrorystycznych, głodu, opresyjnych reżimów".

"Oby ci migranci mogli wszędzie spotkać braci i siostry, którzy podzielą się z nimi chlebem i nadzieją"- dodał papież.

Nowy europejski portal z informacjami dla migrantów i uchodźców redagowany jest od marca po angielsku, arabsku i francusku w ramach projektu wspieranego przez Komisję Europejską.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  05.07.2017 11:55
  Wynocha z tej Świątyni wszyscy fałszywi wyznawcy "wyższości", "zwycięstwa" i "potęgi" Chrześcijaństwa. Rozpędzam Was z tego miejsca, jak Jezus wygnał szubrawców ze Świątyni Jerozolimskiej. Nie pozwalam na robienie z Ewangelii narzędzia do wojny i okazywania pogardy, mordowania i prześladowania. Nie pozwalam! Nie słuchacie Jezusa i dlatego słowa Franciszka Was kolą. Nie czytacie Ewangelii i dlatego kieruje Wami strach przed 'bo nas pozabijają". Wasze małe plany, a nie Plan Miłości Boga stawiacie na pierwszym miejscu. Do spowiedzi, do komunii i modlić się o nawrócenie! W tym szukajcie schronienia!
 • Megi
  07.07.2017 09:39
  @Gościu 01:09 jest na to bardzo skuteczny sposób .....NIE CZYTAJ....NIE KOMENTUJ...IGNORUJ....jednym słowem NIE CZEPIAJ się mojej skromnej osoby....
 • Gość
  07.07.2017 19:27
  Islam jest zagrożeniem cywilizacji i życia każdego z nas - już jest zagrożeniem w Polsce! - i dlatego ZERO gościnności dla islamskich migrantow, polecam naukową dyskusję: https://www.youtube.com/watch?v=NFL0kWOsj1I
 • Gość
  07.07.2017 19:44
  Zobaczcie jak się żyje gościnnym mieszkancom Linina , gdzie znajduje sie ośrodek dla tzw uchodzców czeczeńskich: https://www.youtube.com/watch?v=warD2zFLZkE
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -1°C Czwartek
  dzień
  -1°C Czwartek
  wieczór
  -2°C Piątek
  noc
  -3°C Piątek
  rano
  wiecej »

  Reklama