Włoska policja coraz bliżej ustalenia sprawców napadu w Rimini

Włoska policja jest coraz bliżej ustalenia tożsamości sprawców napadu na parę polskich turystów w Rimini - podały media. Według tych informacji śledczy mają nazwiska podejrzanych z kręgu pospolitych przestępców, żyjących z handlu narkotykami i kradzieży.

Nieoficjalnie wiadomo, że poszukiwani są czterej nielegalni imigranci z północnej Afryki w wieku około 30 lat. Ich tożsamość ustalana jest na podstawie zeznań ofiar napadu, nagrań z kamer zainstalowanych na plaży oraz zostawionych przez napastników śladów DNA. Dane te konfrontowane są z kartotekami osób znanych już policji.

Jak podały w poniedziałek włoskie media, policja w Rimini dysponuje nazwiskami osób z kręgu nielegalnych imigrantów, którzy napadają na turystów na plażach w nocy. Są wśród nich także, jak przypuszcza, dwaj handlarze narkotyków.

Według jednej z mocnych hipotez sprawcami są osobnicy, którzy przyjeżdżają na Riwierę nad Adriatykiem w weekendy, gdy tamtejsze miejscowości, zwłaszcza Rimini, są szczególnie zatłoczone. Gang ten żyje głównie z kradzieży i napadów.

Weryfikacja wszystkich tych danych trwa, a całe śledztwo otoczone jest tajemnicą.

Dziennik "La Repubblica" podkreślił w poniedziałek, że zatrzymanie sprawców może być kwestią godzin.

W nocy z piątku na sobotę czterech napastników zgwałciło na plaży 26-letnią Polkę i dotkliwie pobiło jej partnera. Następnie zaatakowali transseksualistę z Peru.

Włoska prasa zauważa ponadto, że plaże w Rimini są nocami bardzo niebezpiecznym miejscem, ponieważ są opanowane przez handlarzy narkotyków i złodziei. Dlatego przy wejściach widnieją ogłoszenia o zakazie wstępu. Przytacza się opinie strażników plaż, którzy mówią, że nocami jest to "ziemia niczyja". Mimo to często nieświadomi zagrożenia turyści masowo chodzą na brzeg po zmierzchu - podkreślają gazety.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  28.08.2017 13:49
  Polki i Polacy nie wyjezdzajcie do Włoch i innych krajow Europy zasiedlonej przez islamistow jesli nie musicie.
 • Oburzony
  28.08.2017 14:10
  Skoro do napadów na plaży w Rimini dochodzi regularnie, a policja zna nazwiska bandziorów i handlarzy narkotyków, to dlaczego w okolicy nie ma żadnych czuwających na straży patrolu policji i karabinierów? Najpierw tragedia, a dopiero później szukanie winnych wśród setek podejrzanych, którym można prewencyjnie uniemożliwić dokonanie zbrodni.
 • Krzysiek
  28.08.2017 15:43
  >> pospolitych przestępców, żyjących z handlu narkotykami i kradzieży<<
  W pierwszej wiadomości podawali pospolici, narkomanii - jakież to USPRAWIEDLIWIAJĄCE.
  Całkiem inaczej ma się rzeczywistość - gdzie gwałcą w Kolonii, Rimini itd bo kobiety są dla nich przedmiotem, a nie muzułmanki to są wręcz godne tego aby się na nich wyżyć.
  Patrząc na CZYNY władz Niemiec po gwałtach w Kolonii (a może ICH brak) - można dojść do wniosku, że władza APROBUJE gwałcicieli jako równorzędnych obywateli - Jeżeli tak jest: taka władza nie ma racji dalszego bytu - jest nieprzydatna.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Piątek
  noc
  16°C Piątek
  rano
  22°C Piątek
  dzień
  23°C Piątek
  wieczór
  wiecej »