Prezydent: Jesteśmy w absolutnej czołówce w UE w kwestii rozwoju gospodarki

Jesteśmy w absolutnej czołówce w UE, jeżeli chodzi o kwestie rozwoju gospodarki, mam nadzieję, że utrzymamy ten trend; jednym z zasadniczych celów mojej prezydentury jest wyraźna poprawa jakości życia Polaków - powiedział we wtorek w Krynicy prezydent Andrzej Duda.

"Mamy dzisiaj wyniki gospodarcze lepsze niż w zasadzie ktokolwiek się spodziewał, agencja ratingowa Moody's ostatnio podwyższyła spodziewany w Polsce wynik jeżeli chodzi o przyrost produktu krajowego brutto do ponad 4 proc. w tym roku. To świadczy o bardzo dobrej polityce gospodarczej polskiego rządu, to świadczy o tym, że te wszystkie działania, które są dzisiaj realizowane przez polski rząd, przez polskie władze, są działaniami skutecznymi" - ocenił prezydent. "Nie ma co mówić, wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że jesteśmy w absolutnej czołówce w UE, jeżeli chodzi o kwestie rozwoju gospodarki" - dodał.

Wyraził nadzieję, że te Polska utrzyma ten trend. "Jest nam to bardzo potrzebne, dlatego że zasadniczym naszym celem dzisiaj jako polskich władz, ale myślę, że celem w ogóle nas wszystkich, jest to abyśmy dorównali poziomem rozwoju gospodarczego i infrastrukturalnego, a w efekcie poziomem życia przeciętnego obywatela, do tego jak to jest przeciętnie na Zachodzie Europy, w UE. To jest dzisiaj nasze wielkie dążenie" - powiedział prezydent.

Duda przypomniał, że jeszcze w trakcie kampanii wyborczej mówił, że jednym z zasadniczych celów jego prezydentury jest wyraźna poprawa jakości życia Polaków.

"Dzięki całemu szeregowi działań, które zostały podjęte czy to przeze mnie jako prezydent czy wspólnie z rządem czy też przez rząd ta jakość życia w Polce zdecydowanie się podnosi. Szczególnie tych rodzin, które były w najtrudniejszej sytuacji, a więc rodzin wielodzietnych" - powiedział. Prezydent wymienił przy tym m.in. program 500 plus.

«« | « | 1 | » | »»
 • MarianNowak
  05.09.2017 16:32
  Prezydent Duda mówił w zasadzie do tylko nas, bo nie bylo w Krynicy partenrów z UE. Na tegorocznym Forum zabrakło jednak głów państw i szefów rządów nie tylko z Grupy Wyszehradzkiej, wokół której politycy PiS chcą budować polityczne alianse, ale też z całej UE.

 • Gość
  05.09.2017 16:36
  jak Dudzie nawet nie wstyd...w kampanii wyborczej mowil,ze polska gospodarka to ruiny i zgliszcza podczas gdy Polska miala najlepiej i najszybciej rozwijajaca sie gopodarke a po roku rzadow PiS znalazla sie posrodku i peany prawi?
 • Gość
  05.09.2017 16:41
  Kiedy w 2015 wzrost gospodarczy wynosił 3,9% to Polska była w ruinie. A dzisiaj przy takim samym wzroście to jest raj na ziemi... Polsko, kiedy się obudzisz z tego snu obłudy, w który wpędza nas PiS!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  22°C Środa
  dzień
  23°C Środa
  wieczór
  19°C Czwartek
  noc
  12°C Czwartek
  rano
  wiecej »