Błaszczak o budowie gazociągu w miejscu katastrofy smoleńskiej

To wszystko jest konsekwencja decyzji podjętych przez poprzedni rząd koalicji PO-PSL bezpośrednio po tragedii - oświadczył w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o medialne doniesienia na temat budowy gazociągu w miejscu katastrofy smoleńskiej.

Reklama

Według informacji podanych w poniedziałek na Twitterze przez reportera Polsat News Tomasza Kułakowskiego wstęp na miejsce katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem jest zabroniony. Ze zdjęć opublikowanych przez reportera wynika, że teren jest ogrodzony, a zawieszone tablice ostrzegawcze informują, że prowadzone są na nim prace poszukiwawczo-konstrukcyjno-montażowe związane z budową magistrali gazociągowej. "W miejscu katastrofy pod Smoleńskiem +budują+ gazociąg. Odpowiedź na usuwanie pomników radzieckich" - napisał na Twitterze Kułakowski.

Błaszczak poproszony w TVP info o skomentowanie tych informacji, powiedział: "To wszystko jest konsekwencją decyzji podjętych przez poprzedni rząd koalicji PO-PSL bezpośrednio po tragedii - niedbanie o dochodzenie prawdy, godzenie się na warunki, na kłamstwa formułowane przez stronę rosyjską, przynosi takie konsekwencje".

Minister pytany, czy traktuje działania strony rosyjskiej jako celowe, służące upokorzeniu Polski, powiedział: "Zamiana ciał była już przykładem wcześniejszym takiego sposobu działania". "Nieotworzenie trumien w Polsce było zgodą poprzedniego rządu na właśnie takie potraktowanie ofiar" - ocenił Błaszczak.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Gosc
  31.10.2017 10:15
  A coz PiS poza naruszeniem spokoju zmarlych i wielotygodniowymi badaniami zwlok zrobil "lepiej"? Gdzie Macierewicz odbijajacy wrak? Przynajmniej by sie zrehabilitowal za ucieczke (po obiadku) do Polski.
  Gdyby wtedy, w kwietniu 2010 roku,powiedziec: pogrzeby za 3 miesiace, bo bedziemy kazdy trumne sprawdzac jeszcze raz, to obecnie rzadzacy z cienia prezes, pierwszy by krzyczal, ze to hanba.
  Najwiekszym bledem owczesnych wladz bylo, ze chcieli kazdej rodzinie dac mozliwosc indywidualnego pochowku. Powinni przyznac, ze to niemozliwe i pochowac wszystkich zbiorowo na Powazkach.
 • Snajper
  31.10.2017 10:35
  No złośliwie to Rosja raczej nie ciągnie rury akurat przez miejsce katastrofy. Oczywiście, że PO postępowała w sposób niedopuszczalny po katastrofie, ale nie po to jest się ministrem, żeby utyskiwać, tylko po to, żeby podejmowac konkretne dzialania. Utyskiwać to ja mogę przy popołudniowej herbacie.
 • Fryderyk
  31.10.2017 10:50
  ... wypowiedział się minister mocarstwa polskiego ciągnącego się od morza do morza.
 • Krzysiek
  31.10.2017 12:07
  Rosjanie nie zamknęli śledztwa - a niszczą miejsce katastrofy (na którym NIBY dalej prowadzą śledztwo).
  Czy tak postępuje mający uczciwe intencje?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  0°C Sobota
  noc
  -1°C Sobota
  rano
  2°C Sobota
  dzień
  2°C Sobota
  wieczór
  wiecej »

  Reklama