M. Morawiecki: nie boję się o swoją głowę

Wicepremier pytany o planowaną rekonstrukcję rządu Beaty Szydło stwierdził, że podlega ocenom tak samo, jak inni. Podkreślił, że robi wszystko najlepiej jak potrafi.

Reklama

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Polska Razem, PiS) powiedział w piątek wieczorem w TVN24, że ewentualne zmiany w rządzie mogą ogłoszone po 16 listopada. Tego dnia gabinet Beaty Szydło ma podsumować dwa laty swej pracy. "Intuicja mi podpowiada, że to (rekonstrukcja) będzie na przełomie listopada, być może nawet w grudniu" - zaznaczył Bielan. Z wcześniejszych wypowiedzi polityków PiS wynikało, że do zmian w rządzie może dojść w połowie tego miesiąca.

Morawiecki pytany w sobotę w RMF FM o przyczyny tego opóźnienia, oparł, że to pytanie nie do niego. "Ja się zajmuję nie rekonstrukcją rządu, tylko rekonstrukcją polskiej gospodarki i finansów publicznych, więc nic tutaj nie powiem, ponieważ nie leży to w moich kompetencjach" - dodał wicepremier.

Dopytywany, podkreślił, że nie obawia się o utratę miejsca w rządzie. "Ja się zasadniczo o swoją głowę nie boję. (...) Oczywiście podlegam ocenom tak samo, jak inni i robię wszystko to, co najlepiej potrafię zrobić dla Polski, a inni powinni mnie oceniać. Ja siebie nie będę oceniał, bo tak nie powinno się odbywać, tylko jak mnie ocenią niedobrze, to mnie nie będzie. Jak ocenią mnie dobrze, to będę" - powiedział Morawiecki.

W piątek o zmianach w rządzie miało rozmawiać kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, jednak jego spotkanie zostało odwołane. Bielan mówił w TVN24, że powodem takiej decyzji była choroba prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Dobro wspólne
  04.11.2017 09:57
  Nie chcę na razie mówić, że Katarzyna jest egoistką, ale uczciwość mierzy się obecnie planem Morawieckiego. Szczerze mówiąc, jeżeli byłaby pewna siebie w kwestiach gospodarczych i tak pewnie do pewnego stopnia jest to niewykluczone, że jej pobyt zagranicą wyjdzie jej na dobre. Natomiast znajomości same w sobie nie uczą uczciwości, bo wystarczy, że czuję się przez nią oszukany. Zmniejszenie biurokracji spowodowałoby wzrost gospodarczy przez wzrost obrotu co oznacza, że Katarzyna na dzień dzisiejszy buduje swoje życie na jakichś osobistych planach. Może kiedyś przyjdzie dzień, że tu wróci, ale bez niej i tak będę sam, bo już tak postanowiłem. Może jeżeli będzie chciała wrócić do Polski założymy wspólną partię polityczną albo do którejś się przyłączymy np. do PiS lub Kukiza? Jest sporo możliwości. W każdym razie polecam się na przyszłość. Niech Bóg błogosławi Tobie i Twojej rodzinie Katarzyno. W Nim odnajdziecie szczęście. Jeżeli zwariowałem na Twoim punkcie tzn., że jesteś wg mnie tego warta. Co będziesz robiła i gdzie będziesz nie ma dla mnie znaczenia. Myśleć nie przestanę, modlić się też. Wierzę, że Twoja wolna wola zostanie oświecona przez Boga tak żeby nie krzywdzić drugich. Wiedz, że zawsze mam na myśli Twoje szczęście niekoniecznie rozumiane tak jak chciałabyś tego Ty lub Twoi rodzice, ale zawsze wg zasady dobra wspólnego.
 • Dobro wspólne
  04.11.2017 12:19
  Nie mogę oczekiwać zrozumienia, ale tylko ono daje gwarancję bycia wysłuchanym. Zawsze jest ktoś kto chce mnie pouczać, dawać rady, ale rzadko zdarza się ktoś kto mnie wysłucha. Nie miałem chyba takiego przypadku. Liczyłem i liczę nadal, że w jej wypadku będzie inaczej. Katarzyno proszę i liczę że podniesiesz mnie psychicznie i zrozumiesz. Nie mogę liczyć na rodziców, babcię tak jakbym tego oczekiwał. Chciałbym wierzyć, że mogę mimo odległości, możliwego braku uczuć do mnie z Twojej strony liczyć na Ciebie. W Twoje ręce powierzyłem i chcę powierzyć swoje życie. Wierzę, że to nie błąd. Proszę zrozum tylko, że czuję się jakby od 2000 r. nie istniał dom. Czytając 12 zasad wychowania dzieci wg o. Augustyna upewniłem się w tym. Czy wychowasz mnie od nowa? Czy wychowamy się razem jeżeli istnieje taka potrzeba? Proszę bądź ze mną dla dobra nas obojga. Nie mogę przestać o Tobie myśleć. Przepraszam, jeżeli Cię tym krzywdzę. Wierzę, że możemy się porozumieć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  3°C Niedziela
  noc
  3°C Niedziela
  rano
  5°C Niedziela
  dzień
  6°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »

  Reklama