Morawiecki o spotkaniu z Macronem

Premier Mateusz Morawiecki, który w piątek spotkał się w Brukseli z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, powiedział dziennikarzom, że "były to dobre rozmowy". Jak poinformował, zaprosił Macrona na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w przyszłym roku.

Reklama

Premier poinformował, że jego rozmowa z prezydentem Francji dotyczyła m.in. zmian klimatycznych, bezpieczeństwa energetycznego i dyrektywy o pracownikach delegowanych. Spotkanie odbyło się na marginesie unijnego szczytu w Brukseli, w gronie delegacji obu państw. Następnie Morawiecki i Macron odbyli kilkunastominutową rozmowę w cztery oczy.

"To były dobre rozmowy" - ocenił szef polskiego rządu.

Premier poinformował, że zaprosił prezydenta Francji na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jak podkreślił w 1918 r. Francja była ważnym sojusznikiem Polski.

Pałac Elizejski poinformował w oświadczeniu, że prezydent Macron rozmawiał z premierem Morawieckim przede wszystkim na temat reform polskiego wymiaru sprawiedliwości i przyjmowania migrantów. W kwestii planowanych przez polski rząd reform wymiaru sprawiedliwości, Morawiecki zapewnił Macrona o swoich zamiarach "dialogu" z Brukselą - czytamy w komunikacie Pałacu Elizejskiego.

Według informacji PAP ze źródeł dyplomatycznych, prezydent Francji podczas spotkania z polskim premierem nawiązał do prowadzonej przez KE procedury praworządności wobec Polski. Morawiecki miał zadeklarować, że Polska chce współpracować z KE.

Francuski przywódca miał pytać w tym kontekście o kontakty między polskimi władzami, a Komisją Europejską. Przypominał, że bardzo ważny jest dialog prowadzony z wiceszefem KE Fransem Timmermansem. Morawiecki odpowiadał, że Polska chce współpracować z Komisją Europejską w tej sprawie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość2
  15.12.2017 14:54
  To były chyba jednak całkiem bezsensowne rozmowy, nic dobrego z nich nie ma i nie będzie. Oto co Merkel & Macron wymodzili:
  "Jeśli Komisja Europejska zdecyduje się iść do przodu, będzie uważała, że to konieczne, będziemy to wspierać" - powiedziała Merkel na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Francji, pytana o ewentualne uruchomienie artykułu 7.

  "Będę wspierał inicjatywy podejmowane przez Komisję Europejską za każdym razem, gdy broni ona spójności naszych zasad" - wtórował jej Macron." (tak podaje der Onet)
  ---

  Jaki sens zapraszać Macrona do Polski na 100-lecie odzyskania niepodległości, skoro właściwie utraciliśmy ją znowu?
 • krut00
  16.12.2017 23:08
  Jeśli gwarantem niepodległości Polski nie jest Polska to o żadnej niepodległości mowy być nie może. Oj naiwny, naiwny...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -1°C Wtorek
  dzień
  0°C Wtorek
  wieczór
  -1°C Środa
  noc
  -3°C Środa
  rano
  wiecej »

  Reklama