Mężydło dla wpolityce.pl: Sprawa kolejnej kadencji PiS jest przesądzona

Sprawa najbliższych wyborów, kolejnej kadencji jest przesądzona - powiedział poseł PO Antoni Mężydło w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Reklama

Zdaniem posła PO zmiany w rządzie "są przeprowadzone po to, by opozycji było trudniej". Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość stosuje taktykę mającą na celu ocieplenie wizerunku partii oraz "schowanie niektórych osób, wycofanie się Jarosława Kaczyńskiego". Mężydło uważa, że "jeśli opozycja chce myśleć o wygraniu wyborów, to musi trzymać się swojej ideologii - tej bardziej liberalnej, ale nie myśląc o wygraniu najbliższych wyborów".

Dopytywany, czy jego zdaniem opozycja nie ma szans na wygranie wyborów parlamentarnych, które odbędą się w 2019 roku Mężydło odpowiedział: "tak mi się wydaje". Według niego "sprawa najbliższych wyborów, kolejnej kadencji jest przesądzona".

Według posła rekonstrukcja rządu postawiła opozycję "w trudniejszej sytuacji", a partie opozycyjne nie mają "dobrych odpowiedzi". "Plan Petru nie jest dobrą reakcją na to, co się dzieje" - uważa Mężydło. W wywiadzie tłumaczył, że w zjednoczonej opozycji "musi być dominująca partia" i tę rolę powinna odgrywać Platforma Obywatelska, "a nie Petru czy Nowoczesna". "Tworzenie jeszcze jednego bytu, jakiejś czapy, którą zaproponował Petru to żadna propozycja" - dodał.

"Zobaczymy, jak wypadną wybory samorządowe - one są niby dla nas najłatwiejsze, ale to będzie dla nas test" - uważa Mężydło. W jego ocenie PO ma "większą zdolność koalicyjną", natomiast Prawo i Sprawiedliwość "musi wygrać bezwzględną większością w sejmikach, by rządzić".

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  0°C Wtorek
  dzień
  1°C Wtorek
  wieczór
  0°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  wiecej »

  Reklama