IMGW: Napływa chłodna masa powietrza

Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia, częściowo zachodnia i centralna oraz wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże znad Islandii i Mołdawii. Północna Polska pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, pozostała część kraju jest pod wpływem niżu znad Mołdawii. Napływa chłodna masa powietrza.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. miejscami na północy Polski oraz w rejonach podgórskich do 0 st., 1 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -9 st., -5 st. na zachodzie i północy kraju oraz w rejonach podgórskich do -3 st., -1 st. w centrum i na południowym wschodzie. Na północy lokalnie -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. miejscami na wschodzie i w rejonach podgórskich do 3 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski południowo-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków północnych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, północny.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -3°C Sobota
  wieczór
  -6°C Niedziela
  noc
  -8°C Niedziela
  rano
  -7°C Niedziela
  dzień
  wiecej »

  Reklama