| $ | USD | 3,1703 | |
| € | EUR | 4,2048 | |
| Fr | CHF | 3,4752 | |
| £ | GBP | 5,0216 |
dodane 2010-03-16 15:28
www.pkwp.org/pd
Arcybiskup Ignatius Kaigama z Jos 19 marca odprawi wielką Mszę Świętą w kościele parafialnym św. Jarlath w Bukuru, w intencji ofiar rzezi z 7 marca.
Wzywamy wraz z Arcybiskupem wszystkich chrześcijan na całym świecie, aby tego dnia solidaryzowali się z Kościołem w Nigerii i modlili się za ten kraj. Prosimy wspólnoty modlitewne, aby tego dnia szczególnie polecały ofiary rzezi z 7 marca i ich rodziny, które pozostają pogrążone w żałobie i rozpaczy.
„Zgromadzimy się razem. Jednak ludzie potrzebują nade wszystko modlitwy. Proszę pamiętajcie o nas 19 marca". (Arcybiskup Ignatius Kaigama)
Nigeryjscy muzułmanie zamordowali w niedzielę 500 chrześcijan w wioskach w pobliżu miasta Jos. Poraniwszy i pozabijawszy mieszkańców Dogo-Nahawa, mordercy ruszyli do ataku na trzy inne pobliskie wioski. Większość ofiar stanowią kobiety i dzieci. Muzułmanie dokonali napaści na wioskę o godzinie 2.30 w nocy czasu lokalnego, dokonując rzezi przy użyciu maczet. Muzułmanie spalili także domy wielu chrześcijan i 3 chrześcijańskie kościoły.
Ten antychrześcijański atak jest kontynuacją konfliktu między chrześcijanami a muzułmanami w Jos, do którego doszło w styczniu bieżącego roku. Wówczas zabito 300 osób. Od stycznia 2010 r., tereny wokół Jos znajdują się pod nadzorem wojskowym. Prawo szariatu w północnej Nigerii zostało wprowadzone w życie w 2001 r., od tego czasu muzułmanie zamordowali ponad 13 750 chrześcijan.
Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »
Najwyżej oceniane:
wszystkie komentarze >