Brazylia: Solidarność episkopatu z Papieżem

W Wielką Środę (31 marca) wszystkie sześć katolickich stacji telewizyjnych w Brazylii (Aparecida, Canção Nova, Nazaré, Rede Vida i Século 21) nadało na cały kraj transmitowane również przez internet przemówienie abp. Geraldo Lyrio Rocha.

Przewodniczący episkopatu wyraził w imieniu brazylijskiego Kościoła solidarność z Benedyktem XVI w związku z ciągłymi bezpodstawnymi atakami mediów na jego osobę. Arcybiskup podkreślił wierność episkopatu wobec Następcy Piotra.

Połowę siedmiominutowego wystąpienia telewizyjnego hierarcha poświęcił omówieniu treści listu, jaki Papież skierował do Kościoła w Irlandii. Następnie wyraził żal wobec tych mediów, które wykorzystując informacje o wykroczeniach osób duchownych w różnych krajach podjęły bezpodstawne ataki na cały Kościół i samego Papieża.

Abp Geraldo Lyrio Rocha zacytował słowa, jakie kard. Cláudio Hummes wypowiedział podczas niedawnego Krajowego Spotkania Prezbiterów w Itaici: „Zdecydowanej większości naszych kapłanów sprawa ta nie dotyczy. Prawdopodobnie jest w nią zamieszanych mniej niż 1 proc. W przeciwieństwie, pozostałych 99 proc. naszych księży, to ludzie godni, uczciwi i poświęcający wszystkie siły swemu powołaniu, czyli ewangelizacji, szczególnie w służbie biednym, wykluczonym, pokrzywdzonym, zrozpaczonym i cierpiącym”.

W nawiązaniu do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Chrystusa, abp Rocha przytoczył słowa św. Pawła: „Zewsząd cierpienia znosimy, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy” (2 Kor 4,8-9). „Nasza wiara gwarantuje nam pewność zwycięstwa światła nad ciemnościami; dobra nad złem; życia nad śmiercią” – stwierdził przewodniczący episkopatu Brazylii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  19°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »