Dziś (w sobotę) w Katedrze Wawelskiej - 17:30; w katedrze polowej w Warszawie - 18:00; w gnieźnieńskiej katedrze o godz. 18; w katedrze w Katowicach - 18:00; w katedrze warszawskiej - 19:00. Jutro: na warszawskim Kole, pod figura Jezusa Miłosiernego.
Prymas Polski abp Henryk Muszyński wyraził ból i głębokie współczucie w związku z tragedią, jaka wydarzyła się na lotnisku przed Smoleńskiem. Prymas, który bierze udział w ingresie bpa Duki w Pradze, zapewnił o modlitwie w intencji ofiar, ich bliskich oraz całego polskiego narodu.
Biuro Prymasa Polski informuje jednocześnie, że w intencji ofiar katastrofy zostanie odprawiona msza św. w sobotę o godz. 18. w gnieźnieńskiej Katedrze. Ze względu na nieobecność Prymasa w kraju mszy św. przewodniczyć będzie bp Wojciech Polak.
Msza św. żałobna za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego odbędzie się również o godzinie 17.30 w Katedrze Wawelskiej. Nabożeństwo koncelebrował będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
W intencji wszystkich ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku odbedzie się również w Katedrze Polowej WP w Warszawie o godz. 18.00. Informację podał płk Zbigniew Kępa notariusz Kurii Polowej Wojska Polskiego.
Abp Nycz poinformował też, że o 19:00 odbędzie się w tej intencji Msza św. w katedrze warszawskiej. Zaprosił również jutro na Mszę św. na warszawskim Kole, pod figurą Jezusa Miłosiernego.
W intencji Ofiar katastrofy w Smoleńsku zostanie odprawiona Msza św. żałobna w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Początek nabożeństwa - godz. 15.20, zaraz po Godzinie Miłosierdzia.
W kaplicy Wieczystej Adoracji łagiewnickiego sanktuarium trwają nieustające modlitwy w intencji Ofiar katastrofy, Ich Bliskich i całej Ojczyzny.
Samolot z polskim prezydentem na pokładzie rozbił się w rejonie Pieczerska w czasie podejścia do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Samolot runął ok. 2 km od pasa startowego. Najprawdopodobniej nikt nie przeżył katastrofy.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.