Kardynał poprowadzi wiec

Kard. Roger Mahony poprowadzi 1 maja wiec ulicami Los Angeles, w którym jego uczestnicy wyrażą sprzeciw wobec nowego prawa imigracyjnego stanu Arizona. W proteście udział mają wziąć dziesiątki tysięcy Amerykanów.

Reklama

Tod Tamberg, rzecznik archidiecezji Los Angeles, zapowiedział, że metropolita podejmie także inne działania przeciwko surowemu prawu stanowemu, zamierza także aktywnie włączyć się w kampanię na rzecz zmiany federalnego prawa imigracyjnego.

W miniony czwartek, 29 kwietnia, archidiecezja otworzyła stronę internetową pt. „Twarze imigrantów” opartą na pomyśle purpurata, by za pomocą osobistych historii konkretnych imigrantów opowiedzieć, jak wadliwy system imigracyjny wpływa na ich życie. Na portalu zobaczyć można trzy filmy wideo, w których nielegalni imigranci z Los Angeles rozmawiają o swoim codziennym życiu z kard. Mahonym.

Kardynał, który w lutym przyszłego roku osiągnie wiek emerytalny, uznawany jest za jednego z najbardziej zaangażowanych społecznie amerykańskich hierarchów. Przyjęcie przez Arizonę nowego prawa imigracyjnego nazwał „tragedią”. Na swoim blogu internetowym określił je jako „najbardziej regresywnym, podłym i bezużytecznym antyimigracyjnym prawem”, nawiązującym do totalitarnych praktyk hitlerowców i sowieckich komunistów. Zdaniem metropolity, przyjęte zmiany wyrastają z przekonania, ze imigranci przybywają do kraju, by „rabować, plądrować i konsumować środki publiczne”.

Nowe prawo imigracyjne stanu Arizona graniczącego z Meksykiem pozwala m.in., by policja zatrzymywał wszystkich podejrzanych o nielegalny pobyt w USA, nawet, jeśli nie popełnili oni żadnego przestępstwa.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  -2°C Poniedziałek
  rano
  -1°C Poniedziałek
  dzień
  0°C Poniedziałek
  wieczór
  -3°C Wtorek
  noc
  wiecej »

  Reklama