Podważanie autorytetu papieża niesprawiedliwe

Podważanie osobistego autorytetu papieża Benedykta XVI, a także autorytetu Kościoła, jest wysoce niesprawiedliwe i nosi rysy prześladowania - mówił w sobotę na Jasnej Górze metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Kard. Dziwisz witając uczestników pierwszej od 40 lat pielgrzymki polskiego duchowieństwa na Jasną Górę stwierdził, iż modlitwa na Jasnej Górze jest dziękczynieniem za powołanie a równocześnie wyrazem kapłańskiej gotowości do dalszej służby. Kardynał podziękował Benedyktowi XVI za wyrazy duchowej bliskości i łączności z przybyłymi do Częstochowy kapłanami, a także za nauczanie i umacnianie w wierze.

"Równocześnie zapewniamy go o naszej wierności, o naszej solidarności w obliczu krzywdzących ataków, z jakimi się spotyka. Podważanie jego osobistego autorytetu, a także autorytetu Kościoła jest wysoce niesprawiedliwe, mające rysy prześladowania" - podkreślił kard. Dziwisz.

KAI Mówi kard. Dziwisz (1):

Jak podkreślił metropolita zgromadzonych na Jasnej Górze biskupów, kapłanów, diakonów, seminarzystów i wiernych świeckich łączy gorąca modlitwa o świętość i apostolską gorliwość kapłana.

KAI Mówi kard. Dziwisz (2):

"Wspólnota Kościoła zdaje sobie sprawę ze słabości także i swoich członków. Codziennie wypowiadamy nasze 'confiteor' (łac. "wyznaję" - PAP). Ale Kościół jest również święty świętością swej głowy, Jezusa Chrystusa oraz świętością swoich niezliczonych synów i córek, świadczących na co dzień o swej wierze, nadziei i miłości" - dodał metropolita krakowski.

Pierwsza od 40 lat Ogólnopolska Pielgrzymka Kapłanów na Jasną Górę odbywa się pod hasłem „Wierność Chrystusa - Wierność kapłana”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  23°C Środa
  wieczór
  19°C Czwartek
  noc
  12°C Czwartek
  rano
  15°C Czwartek
  dzień
  wiecej »