Spotkanie Powołaniowe Drogi Neokatechumenalnej

Jutro, 2 maja w Hali Torwar o godz. 17. odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Powołaniowe młodzieży ze wspólnot neokatechumenalnych z Polski i Europy środkowej.

Reklama

Spotkanie - w którym weźmie udział ok. 11 tys. młodych -  zostało zwołane przez Kiko Arguello inicjatora Drogi Neokatechumenalnej. Arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz wygłosi do zgromadzonych homilię.

Najpierw nastąpi liturgia słowa, po czym Kiko wygłosi katechezę z wezwaniem młodych do wyrażenia gotowości na powołanie do kapłaństwa bądź życia zakonnego. Młodzi chłopcy będą wzywani do kapłaństwa, a dziewczęta do życia zakonnego. Słowo skierują do zgromadzonych również Carmen Henandez i o. Mario, członkowie wędrownej ekipy Drogi Neoketechumenalnej. Metropolita warszawski wygłosi homilię.

Na spotkanie przybędzie kilku innych polskich biskupów oraz formatorzy z seminarium misyjnego Redemptoris Mater i jego seminarzyści – poinformował KAI Ryszard Montusiewicz z Drogi Neokatechumanlnej.

Młodzi przybędą do Warszawy z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy środkowo-wschodniej.

Od samego rana w niedzielę do stolicy będą przyjeżdżać młodzi ze wspólnot z całej Polski jak i z sąsiednich krajów. Przybysze zza granicy nocować będą po drodze u polskich rodzin ze wspólnot neokatechumenalnych w miastach położonych na trasie do Warszawy.

Podobne Międzynarodowe Spotkanie Powołaniowe Drogi Neokatechumenalnej odbyło się w Warszawie w sierpniu 1991 r., bezpośrednio po Światowym Dniu Młodych z Janem Pawłem II na Jasnej Górze.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  1°C Wtorek
  wieczór
  0°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  4°C Środa
  dzień
  wiecej »

  Reklama