Betlejem: inauguracja Centrum Formacji Zawodowej

1 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, w Betlejem otwarto Centrum Formacji Zawodowej dla palestyńskiej młodzieży. Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal przewodniczył Eucharystii, stanowiącej główny punkt programu inauguracji Centrum.

Reklama

Nowy ośrodek szkolenia otwarty w Domu Pokoju, należącym do fundacji Jana Pawła II w Betlejem, powstał dzięki inicjatywie i funduszom Stowarzyszenia Chrześcijańskich Robotników Włoskich (ACLI) oraz uniwersytetu z Perugii.

Uczestnicy czwartej narodowej pielgrzymki Stowarzyszenia Chrześcijańskich Robotników Włoskich do Ziemi Świętej uczcili swojego patrona św. Józefa gestem solidarności z narodem palestyńskim. Andrea Olivero, przewodniczący Stowarzyszenia, podkreślił, że inicjatywa ma na celu nie tylko poprawę sytuacji ekonomicznej, lecz również promowanie dialogu między narodami. „Ludzka praca – dodał – jest konkretnym znakiem troski o pokój oraz godność człowieka”.

Powstałe Centrum będzie oferowało naukę języka włoskiego, szkolenia pracowników socjalnych, warsztaty projektanckie oraz kursy formacji zawodowej w obróbce artystycznej drewna oliwnego i masy perłowej. Proponowane szkolenia są skierowane do młodych Palestyńczyków borykających się z bardzo dużym bezrobociem i trudną sytuacją ekonomiczną rodzin, która prowokuje falę emigracji chrześcijan z Ziemi Świętej w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Inauguracja Centrum Formacji Zawodowej w Betlejem wpisuje się w międzynarodową solidarność wspierającą lokalną wspólnotę katolicką licznymi inicjatywami o charakterze kulturalnym, socjalnym i ekonomicznym. Franciszkanie od wielu lat promują rzemiosło lokalne i organizują pod hasłem „Betlejem w masie perłowej” kursy doskonalenia zawodowego przy współpracy organizacji rządowych i pozarządowych. Szkoła techniczna salezjanów od dziesięcioleci stanowi dla Betlejem i okolic prawdziwą kuźnię talentów i profesjonalnego przygotowania do różnych zawodów dla lokalnej młodzieży męskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  -2°C Poniedziałek
  rano
  -1°C Poniedziałek
  dzień
  0°C Poniedziałek
  wieczór
  -3°C Wtorek
  noc
  wiecej »

  Reklama