100-metrowa flaga na ulicach Poznania

Flagę stumetrowej długości i szeroką na trzy metry przeniosło w niedzielę z poznańskiego Placu Wolności na Stary Rynek kilkudziesięciu uczniów. W ten sposób w stolicy Wielkopolski obchodzono Dzień Flagi.

Reklama

Taką formę świętowania zaproponował szkołom z całego regionu wojewoda wielkopolski. Na apel wojewody odpowiedziały m.in. gimnazja z Poznania, a także z Pyzdr, Mieściska i Murowanej Gośliny. Flaga została wykonana ręcznie przez gimnazjalistów, a następnie połączona w całość przez uczniów z poznańskiego Zespołu Szkół Odzieżowych.

Po rozłożeniu flagi na Placu Wolności młodzież w korowodzie i przy dźwiękach górniczej orkiestry przeszła w kierunku Starego Rynku. Organizatorzy rozdawali przechodniom biało-czerwone chorągiewki i plakietki. U stóp ratusza flaga została złożona i przekazana wojewodzie.

"Od 2004 roku możemy wywieszać flagę przy różnych uroczystościach, przy każdej okazji, ale za mało z tego korzystamy. Dlatego ważne jest, żeby nagłośnić, przypomnieć o dzisiejszym święcie. Ta stumetrowa flaga nam w tym pomoże" - powiedział w niedzielę PAP wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Jak zaznaczył, warto uświadamiać rodakom, że poprzez wywieszanie flagi - np. w dzień swoich urodzin - demonstrują swoją polskość.

Wojewoda poinformował, że flaga zostanie przekazana na Lednicę i będzie wykorzystywana przy okazji tamtejszych spotkań młodych. Z taką prośbą zwrócił się organizator lednickich spotkań o. Jan Góra.

Gimnazjaliści uczestniczący w uroczystościach deklarowali w rozmowie z PAP, że narodowych barw używają dość często, przede wszystkim przy okazji imprez sportowych.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  1°C Wtorek
  wieczór
  0°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  4°C Środa
  dzień
  wiecej »

  Reklama